Budowa domu inwestycją życia

Rozpoczęcie budowy własnego domu, wybór odpowiedniego projektu czy technologii budowania to jedne z najpoważniejszych decyzji w życiu i jednocześnie spora inwestycja finansowa. Budowa 102-metrowego murowanego domu do stanu deweloperskiego kosztuje co najmniej 180 tysięcy złotych – wynika z analizy szacunkowej wyceny firm budowlanych przeprowadzonej przez Oferteo.pl, serwisu łączącego poszukujących produktów i usług wraz z ich dostawcami i wykonawcami.

Osoby, które chcą jednej ekipie zlecić budowę i wykończenie takiego domu powinny liczyć się z wydatkiem nawet 300 tysięcy złotych, przy czym całkowity koszt zależy od przyjętego standardu wykończenia oraz cen materiałów budowlanych w różnych regionach Polski. Jak pokazuje analiza zapytań ofertowych składanych w serwisie Oferteo.pl, jedynie co siódma osoba rozważa zlecenie budowę domu „pod klucz” jednemu wykonawcy/jednej firmie. Najwięcej osób decyduje się na zlecenie budowy stanu surowego zamkniętego, a więc z oknami, dachem i drzwiami, a następnie powierza kolejne etapy pracy fachowcom specjalizującym się w różnych dziedzinach budowlanego rzemiosła.

„Pierwszy krok do rozpoczęcia budowy to decyzja o wyborze projektu, który określi bryłę domu, jego styl, liczbę pomieszczeń oraz przestrzeni do aranżacji” – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl, dodając, że Polacy raczej rzadko decydują się na eksperymenty w tej kwestii. Analiza zapytań składanych w serwisie pokazuje, że tylko 31% domów będzie budowanych według indywidualnego projektu przygotowywanego na zamówienie, pozostali użytkownicy wybierają kupno gotowego projektu.

Najpopularniejsze jest to, co tradycyjne: Polacy najczęściej decydują się na budowę tradycyjnego murowanego domu z cegły ceramicznej(44,1% użytkowników) bądź z bloczku komórkowego (32%). Stosunkowo mało zapytań dotyczy technologii szkieletowej oraz domu z bala.

Wśród zapytań o pokrycie dachu, prawie połowa użytkowników wskazuje chęć zastosowania dachówki ceramicznej (44,8%). Co trzeci pytający (35%) decyduje się na blachę/blachodachówkę.

Chociaż w większości aspektów Polacy nadal stawiają na tradycję, to wyjątkiem jest budowa piwnicy – jedynie co ósmy użytkownik serwisu decyduje się na podpiwniczenie swojego domu.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 2 506 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2012 roku przez osoby zamierzające zlecić budowę domu.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl

PR
AF

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *