Walentynki Banalne święto? Nie musi tak być!

Walentynki obchodzone są w Europie już od czasów średniowiecza. W ostatnich dziesięcioleciach święto to kojarzone jest raczej z tandetnymi czekoladkami, różami i misiami z czerwonym serduszkiem. Jak sprawić żeby ten dzień nie był banalny tylko wyjątkowy i romantyczny ?Walentynki swoją nazwę zawdzięczają patronowi zakochanych – Świętemu Walentemu. Pomimo katolickiego patrona, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i anglosaskiej, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z 21 na 22 czerwca.

Współczesne Walentynki nie mają już wiele wspólnego z tradycją. Przez jednych uwielbiane przez innych znienawidzone. Do negatywnych poglądów na temat walentynek przyczyniła się komercjalizacja tego święta. W okresie bliskim 14 lutego centra handlowe „ubierają się” w kolor czerwony, z głośników leci romantyczna muzyka, a wkoło widzimy cukierkowe serduszka.

Jak sprawić, żeby Walentynki nie były banalne?

Zrezygnujmy z banalnych prezentów: czekoladek, kwiatów i słodkich misiów. Podarujmy ukochanej osobie wyjątkowy wieczór w stylu filmów Hollywood. Bo kto nie kocha starych filmów? I kto choć raz nie chciałby poczuć się jak w filmie.

Kolacja i biżuteria to pewny sposób na udany dzień zakochanych. Aby jednak biżuteria nie była banalna i standardowa możemy wybrać biżuterie vintage. Biżuteria z duszą, jak twierdzą jubilerzy to oryginalny i stylowy prezent. Z okazji zbliżających się Walentynek sklep goldenfashion.pl – specjalizujący się w sprzedaży biżuterii vintage oferuje specjalne okazy złotej biżuterii. Możemy znaleźć złotą biżuterię najwyższej próby już od ok. 100 zł. Możemy wybrać zawieszkę z pierwszą literą imienia dla młodej wybranki, czy złoty pierścionek z cyrkoniami w kształcie serca. Dla zakochanych z większymi zasobami finansowymi sklep poleca zawieszkę w kształcie serca z białego złota i diamentów już od 469 zł.

Nie zapominajmy jednak o mężczyznach. W ten wyjątkowy dzień możemy sprawić im przyjemność i wybrać ciekawy prezent, który zapamiętają na długo. Mennica Wrocławska z okazji walentynek przygotowała specjalną ofertę dla swoich klientów.

Już od 45 złotych możemy kupić srebrną monetę kolekcjonerską. To oryginalny prezent, który sprawi, że nasz ukochany może zdobyć nowe hobby – numizmatykę. Z okazji Walentynek szczególnie polecamy monetę rok Smoka i Amerykański Orzeł. Rok Smoka to srebrna moneta bita przez australijską mennicę Perth, która zapoczątkowała pierwszą, dwunastoletnią serie monet LUNAR. Motyw księżycowy nawiązuje do kalendarza chińskiego, gdzie do każdego roku w 12 letnim cyklu przypisane jest jedno zwierzę.

Natomiast Amerykański Orzeł – American Eagle to jednouncjowa moneta inwestycyjna. Jest to jedyna srebrna moneta bulionowa na świecie bita stemplem odwróconym. Stanowi on cechę charakterystyczną wszystkich monet rodem z USA. American Eagle został wyemitowany przez Mennicę Stanową USA po raz pierwszy w 1986r. Awers Amerykańskiego Orła projektu Augustusa Saint-Gaudens przedstawia kobietę z pochodnią i gałązką oliwną, która ma symbolizować wolność. W tle dostrzec można wschód słońca rozpościerający się nad budynkiem Kapitolu. Rewers został zaprojektowany przez rzeźbiarza Miley’a Busieka. Prezentuje orła wznoszącego się nad gniazdem i trzymającego gałązkę oliwną.

Zarówno biżuterię vintage jak i monety możemy zapakować w specjalne pudełko i opatrzyć osobistą dedykacją. Prezent najlepiej wręczyć podczas romantycznej kolacji zorganizowanej w restauracji lub w domowym zaciszu. Czy taki wieczór można nazwać banalnym!

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *