Rzęsy na dopingu

Preparaty do rzęs to nie tylko pielęgnacja i odżywienie włosków. Kosmetyki nowej generacji dodatkowo stymulują ich wzrost. Pod wpływem składników aktywnych zawartych w najnowszych odżywkach rzęsy stają się wyraźnie dłuższe i mocniejsze.

Jak rosną rzęsy?

Najważniejszym zadaniem rzęs jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami. Na powiece górnej znajduje się około 85-200 rzęs, na dolnej około 50-100. Włoski na powiece górnej osiągają przeciętnie 7-12 mm, natomiast na dolnej ok. 6-9 mm. Rzęsy w przeciwieństwie do włosów charakteryzuje bardzo krótka aktywna faza wzrostu, tzw. anagen. Trwa ona średnio 1-2 miesiące. Im dłuższa faza anagenu, tym większy przyrost rzęsy. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość jej wydłużenia. Taką właściwość posiada Bimatoprost– substancja stosowana od lat w okulistyce. Zaobserwowano, że u pacjentów leczonych preparatami zawierającymi Bimatoprost wystąpił nad­mierny wzrost rzęs. Ten fakt wykorzystali producenci odżywek, takich jak np. FEG Eyelash Enhancer, umieszczając Bimatoprost w składzie kosmetyku. Składnik ten stymuluje wzrost rzęs (indukuje fazę ich wzrostu) oraz hamuje proces wypadania.

Wzmocnienie z zewnątrz

dżywki wydłużające są polecane wszystkim marzącym o „firance” naturalnych rzęs. Szczególnie rekomendowane są osobom posiadającym słabe i z natury krótkie włoski, bądź osłabione ze względu na wiek. Stosować je powinny także osoby, których rzęsy są zniszczone przedłużaniem w salonie, używaniem kosmetyków bądź w wyniku chemioterapii. Regularne stosowanie odpowiednio dobranego kosmetyku sprawi, że rzęsy staną się nie tylko dłuższe, ale także grubsze, mocniejsze i co ważne – będą mniej wypadać.

Istotny jest skład

Wysokiej jakości odżywka obok składników pobudzających wzrost włosków, powinna posiadać substancje odżywcze, a także pielęgnujące i kojące wrażliwą skórę okolic oczu. Takimi składnikami są np. naturalne ekstrakty roślinne, jak:

  • ekstrakt z ogórka, który działa przeciwzapalnie i kojąco,

  • ekstrakt z granatu – regeneruje, łagodzi podrażnienia, działa przeciwobrzękowo,

  • zielona herbata – źródło antyoksydantów, działa nawilżająco,

  • ekstrakt z pestek dyni – bogaty w fitosterole i rzadkie aminokwasy działa kojąco, wspomaga procesy odnowy skóry.

Warto aby odżywka była wzbogacona dodatkowo o witaminy. Bardzo dobrze dobranym składem substancji odżywczych odznacza się serum FEG Eyelash Enhancer. Obok wszystkich wymienionych wyżej ekstraktów roślinnych, produkt ten zawiera witaminy A i B12.

Witamina A reguluje tworzenie się keratyny w skórze, włosach i paznokciach. Dodatkowo powoduje zgrubienie naskórka o 30% oraz „wymiatanie” wolnych rodników tlenowych, co jest szczególnie ważne dla starzejącej się skóry. Witamina B12 zapobiega wypadaniu włosów.

Efekt wart swej ceny

Pierwsze efekty stosowania odżywek stymulujących wzrost rzęs są widoczne po ok. 4 tygodniach stosowania. Z racji, że są to preparaty specjalistyczne – nie należą one do tanich. Koszt tego typu odżywek waha się w okolicy 200-300 zł. Jedno opakowanie może jednak wystarczyć aż na 5 miesięcy kuracji (FEG). Należy także mieć na uwadze to, że chcąc przedłużyć rzęsy np. w salonie trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. W tym przypadku dodatkowo ryzykujemy osłabieniem naszych naturalnych rzęs.

Dossier:

FEG Eyelash Enhancer 3ml (5 miesięcy kuracji) – profesjonalna odżywka wzmacniająca rzęsy
i stymulująca ich wzrost. Zawiera Bimatoprost (składnik intensywnie stymulujący wzrost rzęs) i Retinyl Palmitate (witamina A w postaci palmitynianu retinylu) oraz naturalne ekstrakty roślinne. Rzęsy stają się dłuższe, grubsze i pełniejsze! Preparat jest dostępny w sklepie internetowymwww.rdpharma-sklep.pl

Cena: 280 zł

Skład produktu:Purified Water, Retinyl Palmitate, Punica Granatum Extract, Sodium Chloride, Cucumis Sativus Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzalkonium Chloride, Phenoxyethanol, Citric Acid, Disodium Phosphate, Cellulose Gum, Bimatoprost, Cucurbita Pepo Seed Extract, Vatamin B-12

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *