Nauka angielskiego powiększa mózg

Szwedzcy uczeni odkryli, że nauka języka obcego znacząco wpływa na rozwój szarych komórek.Co ciekawe, powoduje również zmiany w budowie mózgu i powiększenie się niektórych jego obszarów.

Młodzi ludzie, biorący udział w kursach Akademii Tłumaczy szwedzkich sił zbrojnych uczą się języka bardzo intensywnie przez 13 miesięcy, aby po tym czasie płynnie posługiwać się językiem obcym.

Jak podaje portal ScienceDirect.com, naukowcy z uniwersytetu w Lund w Szwecji przebadali za pomocą rezonansu magnetycznego mózgi tych osób na początku kursu oraz po trzech miesiącach nauki. Porównali je z mózgami studentów Uniwersytetu Umea, którzy w tym czasie ciężko uczyli się innych rzeczy niż język obcy. U nich nie zauważano żadnych zmian w strukturze mózgu, natomiast u osób z przyśpieszonego kursu językowego uczeni odkryli, że znacznie zwiększyło się kilka rejonów mózgu: hipokamp, odpowiedzialny za uczenie się i orientację przestrzenną, oraz trzy rejony w korze mózgowej, odpowiedzialne za posługiwanie się mową.

,,Nadszedł czas postanowień noworocznych.Dla wielu ludzi oznacza to naukę języka obcego, to dobry moment na takie zmiany. Warto pamiętać, że nauka języków jest najlepszym sposobem, aby utrzymać mózg w formie” – komentuje Piotr Witkowski z warszawskiej szkoły językowej EnglishForYou.

Naukowcy natomiast przypominają, że już wcześniejsze badania wykazały, iż choroba Alzheimera występuje dużo później u ludzi dwu- i wielojęzycznych.

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *