Patrycja Wiśniewska, napastniczka RTP Unii Racibórz

Pochodzi z Zabrza. Do RTP Unii Racibórz trafiła 8 lat temu. Gry w piłkę nożną uczyła się na podwórku przed blokiem. Rodzice nigdy nie pochwalali jej zamiłowania do futbolu, więc ukradkiem wymykała się na treningi. Dziś Patrycja Wiśniewska to jedna z najlepszych piłkarek w kraju z gotowym przepisem na życie.

Perkusja i piłka to jej dwie miłości

25-letnia Patrycja Wiśniewska to konkretna, stanowcza, zdecydowana, a do tego pełna pasji młoda kobieta. Od dziecka wytyczała sobie cele, do których konsekwentnie dążyła. Już jako mała dziewczynka polubiła grę w piłkę nożną. – Nie mam pojęcia skąd u mnie takie hobby, szczególnie, że w moim domu piłka nikogo nie interesowała– przyznajeUnii Racibórz, napastniczka RTP Unii Racibórz. – ...A może…talent do futbolu odziedziczyłam po dziadku, on podobno kiedyś grał w piłkę– zastanawia się piłkarka.

W podstawówce Patrycja zapisała się do zabrzańskiego klubu futbolowego, ale na treningi wymykała się ukradkiem. – Rodzice, szczególnie tata, nie pochwalali mojej pasji. Nie raz nieźle kłamałam, żeby wyrwać się z domu. Składki opłacałam z kieszonkowego, ale warto było, bo robiłam to, co naprawdę mnie interesowało -opowiada Patrycja. – Rodzicom zależało przede wszystkim na moich wynikach w nauce, więc, aby ich nie zawieść często poświęcałam noce na naukę. W końcu od tego zależało moje być albo nie być w drużynie – dodaje z uśmiechem.

Patrycji nie raz trudno było pogodzić naukę z treningami, zgrupowaniami i meczami, jednak determinacja i chęć gry w piłkę była silniejsza. Jej starania, pracę i talent zauważył trener RTP Unii Racibórz, Remigiusz Trawiński. Zaproponował jej grę w swoim zespole, wtedy już ( 8 lat temu) pierwszoligowym. – Moje marzenia o grze w piłkę na dużych stadionach w całym kraju zaczęły się spełniać– mówi Patrycja. Z sezonu na sezon Zabrzanka grała coraz lepiej. Zdarzyło się nawet, że podczas jednego spotkania strzeliła 8 goli. W 2009 roku została Królową Strzelczyń Ekstraligi.

W tym roku znowu pokazała co potrafi. Zdaniem trenera Unitek, to najlepsza, obok Chinasy Okoro Glorii, zawodniczka tego sezonu. – Zmieniłam dietę, regularnie ćwiczę, mam mniej obowiązków na uczelni i pewnie dlatego wróciłam do formy sprzed kilku lat– przyznaje Unitka.

Patrycja znalazła też znakomitą receptę na stres. – Gram na perkusji! A raczej dopiero się uczę i bardzo mi się ta nauka podoba– mówi z uśmiechem. Oprócz gry na instrumencie, jak niemal każda kobieta uwielbia robić zakupy. – Nie podążam za nowymi trendami w modzie, tylko sama staram się dobierać ubrania, tworząc własny styl– przyznaje.

Jest też miłośniczką dalekich podróży i kolekcjonerką win. – Grają w Reprezentacji Polski zwiedziłam część Europy. Byłam w Szwajcarii, Norwegii, a nawet Tajlandii. Z Unią natomiast była w Danii, Austrii czy na Cyprze. Teraz chciałabym zobaczyć Indie– zdradza Patrycja.

Chociaż piłka nożna w życiu Patrycji Wiśniewskiej jest najważniejsza, wie, że kiedyś trzeba będzie zakończyć karierę, dlatego ma już pomysł, czym się zajmie. – Kończę właśnie studia w kierunku odnowy biologicznej, i z tą dziedziną chciałabym związać swoją przyszłość.

 

* * *

RTP „Unia” Racibórz – ekstraligowa żeńska drużyna piłki nożnej. W sezonie 2011/2012 piłkarki wywalczyły czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski i trzeci z rzędu Puchar Polski, zdobywając łącznie 51 punktów (17 zwycięstw i 1 porażka). Stosunek bramek 85-8. U siebie raciborzanki wywalczyły 27 punktów (komplet zwycięstw), a na wyjeździe 24 punkty ( 7 zwycięstw i porażka). Najwięcej bramek dla Unii zdobyła Chinasa Okoro Gloria– 20.

PR

LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *