RTP Unia Racibórz podsumowała sezon

Ten roku należał do RTP Unii Racibórz. Piłkarki po raz kolejny wygrały Ekstraligę, zdobyły Puchar Polski i halowe mistrzostwo. W kraju nie miały sobie równych, ale ciężko pracowały na takie efekty. Dziś w restauracji BraxTon w Raciborzu, przy wspólnej kolacji, podsumowano sezon.

RTP Unia Racibórz podsumowała sezon

Wspólna kolacja, kwiaty, upominki, podziękowania i mnóstwo ciepłych słów, tak kadra RTP Unii Racibórz podsumowała kolejny rok swojej działalności. Spotkanie odbyło się w restauracji BraxTon przy raciborskim Rynku. Było co świętować, bo ten rok okazał się najlepszy w 10-letniej karierze Unitek. – W kraju osiągnęliśmy wszystko. Kolejny raz zostaliśmy liderem kobiecej Ekstraligi, zdobyliśmy Puchar Polski i kolejne mistrzostwo halowe. Ale najważniejsze były dla nas rozgrywki w Lidze Mistrzów. Chociaż nie udało nam się pokonać rywalek w 1/16 finału UEFA, to i tak jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. Życzyłbym sobie, aby kolejne lata były co najmniej tak dobre jak ten rok– przyznał Remigiusz Trawiński, prezes i trener RTP Unii Racibórz.

Słów uznania i podziwu dla Unitek nie krył przybyły na spotkanie starosta raciborski, Adam Hajduk oraz wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka. – Tak dobrej drużyny piłkarskiej w naszym powiecie jeszcze nie było! W Polsce osiągnęłyście już wszystko i wielokrotnie udowodniłyście, że nie macie sobie równych. Życzę wam, aby udało wam się dostać na europejskie stadiony, bo wiem, że to wasze największe marzenie– mówił Adam Hajduk, starosta raciborski. – Wasze osiągnięcia, to najlepsza promocja dla miasta. Podczas każdego meczu pokazujecie swój talent, oddanie, ale i pracę, jaką wkładacie w wasz sukces, za to należą wam się ogromne podziękowania i uznanie– dodała Ludmiła Nowacka, wiceprezydent Raciborza, po czym wręczyła piłkarkom duży kosz słodkości.

W takim gronie jak dziś, piłkarki Unii spotkały się po raz ostatni w tym roku. Teraz czeka je zasłużony odpoczynek. Na pierwszym zgrupowaniu spotkają się dopiero 14 stycznia 2013 roku.

* * *

RTP „Unia” Racibórz – ekstraligowa żeńska drużyna piłki nożnej. W sezonie 2011/2012 piłkarki wywalczyły czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski i trzeci z rzędu Puchar Polski, zdobywając łącznie 51 punktów (17 zwycięstw i 1 porażka). Stosunek bramek 85-8. U siebie raciborzanki wywalczyły 27 punktów (komplet zwycięstw), a na wyjeździe 24 punkty ( 7 zwycięstw i porażka). Najwięcej bramek dla Unii zdobyła Chinasa Okoro Gloria – 20.

KJ
PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *