Szybciej w montażu i logistyce

Czy możliwy jest montaż cokołów poniżej 20 sekund? Najnowszy produkt Rittal – system cokołów Flex-Block udowadnia, że tak. Innowacja firmy zapewnia szybki i beznarzędziowy skład, a także większą wygodę podczas transportu i instalowania szaf sterowniczych. Dzięki wydajniejszym procesom montażowym oraz logistycznym instalatorzy rozdzielni zyskują więcej czasu, a także obniżają koszty.

Dotychczas montaż cokołów szaf sterowniczych z blachy stalowej wymagał znacznego zaangażowania. Nowy system cokołów Flex-Block Rittal składa się z czterech symetrycznych modułów i osłon narożnikowych z tworzywa sztucznego oraz bocznych osłon z blachy stalowej. Modułowa konstrukcja i większa przestrzeń montażowa umożliwiają łatwe i szybkie zainstalowanie pod szafą elementów narożnikowych, które w całości przyjmują ciężar szafy sterowniczej. W ten sposób – bez zainstalowanych osłon – instalatorzy rozdzielni mogą wygodnie
i elastycznie transportować szafę wózkiem podnośnikowym od jednej stacji montażowej do drugiej, a w końcu ustawić w miejscu przeznaczenia. Po zabudowaniu szafy osłony można przymocować do cokołu kilkoma ruchami.

Nowy system cokołów Flex-Block Rittal

Wykonane z tworzywa sztucznego, stabilne moduły narożnikowe o wysokości 100 mm są przystosowane do obciążeń do 15.000 N. Dodatkowo są wyposażone w sześciokątne otworowanie pod tulejki adapterowe służące do tworzenia cokołów o wysokości 200 mm. Można także instalować na nich nóżki poziomujące lub rolki transportowe. Dzięki akcesoriom systemowym – także nie używając narzędzi – cokoły można łączyć w szeregi oraz zabudowywać dla każdego pola szafy z osobna – na przykład szynami wsporczymi do kabli.

Nowy system cokołów Flex-Block jest dostępny dla wszystkich wymiarów szaf serii TS, SE 8 i CM, systemów pulpitów TP oraz systemów szaf PC. Wymiary mieszczą się w przedziale od 400/500 mm do 1.800/500 mm (do wyboru – szerokość lub głębokość). Do szaf klimatyzatorowych LCP (Liquid Cooling Package) Rittal dodatkowo oferuje również szerokość 300 mm.

Nowy system szybkiego montażu Flex-Block jest dostępny równolegle z dotychczasowym programem cokołów z blachy stalowej od sierpnia 2012.

W trakcie warsztatów Akademii Umiejętności Rittal uczestnicy składali – po raz pierwszy – cokoły Flex-Block Rittal średnio w 60s. Testy przeprowadzone w centrali firmy dowodzą, że możliwe jest kilkukrotne przyśpieszenie tej czynności

Więcej informacji o produkciejest dostępnych w dokumencie: System cokołów Rittal Flex-Block

PR

LA

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *