Studencie, po imprezie sprawdź promile!

Od ponad miesiąca miasteczka akademickie tętnią życiem, a w weekendy kluby, akademiki i wynajęte mieszkania zapełniają się imprezującymi studentami. A tam, gdzie studenci, jest i piwo. Aby zabawa pozostawiła po sobie tylko miłe wspomnienia, przed powrotem z imprezy warto sprawdzić poziom promili, np. za pomocą telefonu komórkowego. Służy do tego specjalna aplikacja udostępniona przez Kompanię Piwowarską w ramach programu „Sprawdź promile”.

17 listopada żacy mają swoje święto, a jego obchodom często towarzyszy piwo. Studenci lubią sięgać po chmielowy napój ze względu na jego doskonały smak i dużą różnorodność.

Baw się, ale z głową!

Studia to nie tylko okres intensywnej nauki i zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych, ale także licznych imprez i wieczorów spędzonych w pubie ze znajomymi nad szklanką piwa. Jednak młodzieńcza beztroska i atmosfera zabawy nie zwalniają z odpowiedzialności ani konieczności liczenia się z konsekwencjami spożycia alkoholu. Bezpośrednio po konsumpcji nie wolno siadać za kółkiem, nawet jeśli wypiliśmy tylko jedno piwo. Jeżeli wybieramy się na imprezę samochodem, trzeba wytypować kierowcę, który tego wieczora pozostanie trzeźwy. W przypadku gdy nikt nie chce rezygnować z alkoholu, należy w drodze powrotnej wziąć taksówkę, skorzystać z komunikacji miejskiej lub zrobić sobie spacer.

Być może trudno w to uwierzyć, jednak alkohol w organizmie potrafi rozkładać się przez wiele godzin, co przekłada się na podwyższony poziom promili we krwi. Dla przypomnienia: w Polsce dopuszczalny poziom to zaledwie 0,2‰, a np. w Czechach – 0‰. Dlatego prowadzenie samochodu nawet następnego dnia po spożyciu alkoholu może być niebezpieczne i niezgodne z prawem. Można się przed tym uchronić, sprawdzając poziom promili za pomocą specjalnej aplikacji na telefon „Sprawdź promile”.

Piwo bez przykrych konsekwencji

Piwo może być towarzyszem dobrej zabawy, sposobem na miłe i kulturalne spędzanie wolnego czasu – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej. – Jednak warunkiem tego jest spożywanie piwa w sposób odpowiedzialny. Dlatego przypominamy studentom, że nawet po jednym piwie mamy alkohol we krwi i każdy, kto planuje na drugi dzień jazdę samochodem, musi wcześniej sprawdzić promile. W tym celu przygotowaliśmy specjalną aplikację „Sprawdź promile”, która działa jak alkomat w telefonie.

Sposób działania aplikacji jest prosty: wystarczy wprowadz dane (płeć, wiek, waga, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia), a dowiemy się, jaki mamy poziom promili w organizmie. Ponadto aplikacja pokaże orientacyjny czas, po którym możemy bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu, poinformuje o ilości promili dozwolonej w krajach europejskich oraz pozwoli zamówić taksówkę.

W bazie aplikacji znajduje się 300 korporacji taksówkowych na terenie całej Polski, więc powrót z imprezy nawet w obcym mieście nie będzie problemem – tłumaczy Katarzyna Radecka.

Aplikacja jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon z AppStore (iPhone) oraz z Google Play (Android) lub poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.sprawdzpromile.pl. Z aplikacji można także skorzystać na Facebooku pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile.

„Sprawdź promile” to ogólnopolski program społeczny, zainicjowany i realizowany przez Kompanię Piwowarską od 2009 r. Dotychczas już ponad 50 000 Polaków sprawdziło ilość promili w organizmie za pomocą aplikacji.

Więcej na temat wpływu alkoholu na organizm oraz aplikacji na stronie www.abcalkoholu.pl.

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd’s, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *