Halowe Mistrzostwa Polski w Raciborzu

9 grudnia w Arenie Rafako odbędzie się finał XXXIII Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Rozgrywki połączone będą z imprezą mikołajkową, na którą kadra RTP Unii Racibórz zaprasza najmłodszych mieszkańców Raciborszczyzny i okolic.

PZPN po raz trzeci powierzył RTP Unii Racibórz organizację finału Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Rozgrywki odbędą się w niedzielę, 9 grudnia od godziny 14.00 do 19.00 w Arenie Rafako. W mistrzostwach zagrają cztery drużyny, które wcześniej przejdą eliminacje.

Już dwukrotnie byliśmy organizatorami tego turnieju. Dwa lata temu zmagania odbyły się w Rudniku, bo w Raciborzu nie było jeszcze wyremontowanej hali. Wtedy zdobyliśmy pierwsze miejsce, mam nadzieję, że i tym razem wygramy. Kilka lat wstecz też zorganizowaliśmy w Raciborzu ten turniej, ale wtedy nie przeszliśmy eliminacji– wspomina Remigiusz Trawiński, trener RTP Unii Racibórz.

Jednak pojedynek najlepszych kobiecych drużyn piłkarskich tego dnia, to nie jedyna atrakcja. RTP Unia Racibórz przygotowuje również Mikołajki dla najmłodszych kibiców.

Przewidzieliśmy wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci i młodzież, m. in. pokazy grup tanecznych Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” oraz gry i zabawy z udziałem publiczności- zapowiada Remigiusz Trawiński i zachęca do udziału w imprezie.

* * *

RTP „Unia” Racibórz – ekstraligowa żeńska drużyna piłki nożnej. W sezonie 2011/2012 piłkarki wywalczyły czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski i trzeci z rzędu Puchar Polski, zdobywając łącznie 51 punktów (17 zwycięstw i 1 porażka). Stosunek bramek 85-8. U siebie raciborzanki wywalczyły 27 punktów (komplet zwycięstw), a na wyjeździe 24 punkty ( 7 zwycięstw i porażka). Najwięcej bramek dla Unii zdobyła Chinasa Okoro Gloria – 20.

PR
KJ

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *