Hity Programowe Listopad 2012

Dwie premiery telewizyjne adaptacji filmowych powieści Katie Fforde. W te dwa wieczory o godz. 20:00 zapraszamy na filmy, opowiadające o kobietach stawiających czoło przeciwnościom losu i układających sobie życie na nowo. Pierwsza premiera „Katie Fforde: Marzenie Harrietty” w wieczór Wszystkich Świętych, a kolejny film „Katie Fforde: Do diabła z Davidem” już w Dzień Zaduszny.

01.11.2012, g. 20.00 „Katie Fforde: Marzenie Harrietty”, Premiera telewizyjna

Harriet Devonshire sama była jeszcze prawie dzieckiem, kiedy urodziła syna Matthew. Opiekę nad chłopcem od urodzenia sprawują jej rodzice. Harriet pragnie to zmienić, kiedy dowiaduje się, że dziadkowie chcą wysłać Matthew do internatu, z którego wyrzucono ją, gdy była w ciąży. Harriet znajduje pracę w sklepie fotograficznym i próbuje stanąć na własnych nogach.

02.11.2012, g. 20:00 „Katie Fforde: Do diabła z Davidem”, Premiera telewizyjna

Wspomnienia z dzieciństwa Polly Cameron wiążą się z Cherry Cove. Po ukończeniu szkoły hotelarskiej Polly wraca do Cherry Cove i razem z przyjaciółką przejmuje pensjonat rodziców. Wkrótce poznaje biznesmena Davida Lockinga. Mężczyzna nie mówi jej jednak wszystkiego o sobie. Przede wszystkim zataja przed nią plan zamienienia sielskiej nadmorskiej miejscowości na wielkie centrum urlopowe.

Czas zadumy i refleksji przed Bożym Narodzeniem: „Miłość, dzieci i rodzinne szczęście”

Pozostał już tylko miesiąc do Świąt Bożego Narodzenia. W okresie pełnym refleksji poprzedzającym święto, w którym spędzamy możliwie dużo czasu w rodzinnym gronie, Romance TV po raz pierwszy wyemituje piątą część filmu „Miłość, dzieci i wielkie serce”. Jest to opowieść o przeżyciach sympatycznej położnej Antonii, w rolach głównych Marion Kracht i Michael Rollem w rolach głównych. W piątej części Antonia powraca z Namibii, gdzie wybudowała szkołę dla przyszłych położnych. Antonia jednak nie wraca sama, towarzyszy jej zaadoptowany Nahas. Niestety szczęście nie sprzyja im długo – nagle przypadek poważnej choroby wstrząsa całą kliniką nad Jeziorem Tegern…

25.11.2012, g. 14:00 „Miłość, dzieci i wielkie serce

Antonia mieszka w Berlinie i pracuje jako położna. Coraz mniej podoba jej się życie w wielkim mieście. Ma już dosyć swojego związku ze Steffenem, który wciąż ją zdradza. Udaje się więc na prowincję do Bawarii, gdzie mieszka jej najlepsza przyjaciółka Helena. W nowym miejscu pracy czuje się bardzo dobrze, jednakże jej nowi koledzy odnoszą się sceptycznie do stosowanych przez Antonię nowoczesnych metod pomocy przy porodzie. Patrzą jej na ręce, nie szczędząc krytyki. Po jakimś czasie Antonii udaje się przekonać do siebie wszystkich, zawdzięcza to swemu miłemu i przyjacielskiemu sposobowi bycia.

25.11.2012, g. 15:30 „Miłość, dzieci i wielkie serce – Obietnica

W klinice nad jeziorem Tegern zapanował chaos: kierownictwo zamierza zamknąć oddział położniczy. W międzyczasie Antonia związała się z szefem kliniki, Thomasem Hellmannem. Dochodzi między nimi do scen zazdrości. Na domiar wszystkiego jej koleżanka okazuje się bardzo uciążliwą osobą. Na oddziale zaczyna pracować nowy lekarz położnik. Antonia ze zdziwieniem stwierdza, że jest to jej dawny kolega, doktor Markus Leitner, z którym pracowała w berlińskiej klinice Charité.

25.11.2012, g. 17:00 „Miłość, dzieci i wielkie serce – Nowe drogi

Antonia z wielką radością przyjęła oświadczyny doktora Thomasa Hellmanna. Razem z Heleną, swą współlokatorką i koleżanką z pracy, udaje się do miasta i zaczyna rozglądać się za suknią ślubną. Przyjaciółka Antonii, nie zauważając, że jej szczęście jest tuż obok, nawiązuje tajemniczą znajomość przez internet. Atrakcyjną kobietą zainteresował się bowiem doktor Leitner. Tymczasem Antonia nieoczekiwanie otrzymuje intratną propozycję wyjazdu do pracy w Afryce. Usiłuje na razie zachować ten fakt w tajemnicy i nic nie mówi Thomasowi. Gdy ten dowiaduje się o zamiarach ukochanej, zrywa zaręczyny. Czy Antonii uda się przekonać narzeczonego, by pozostał przy niej?

25.11.2012, g. 18:30 „Miłość, dzieci i uroki Afryki

Koniec końców narzeczony Antonii, doktor Thomas Hellmann jednak decyduje się na wspólny wyjazd do Afryki. W podróż poślubną para nowożeńców udaje się do Namibii. Po powrocie z miesiąca miodowego Antonia zaczyna pracę w szpitalu w środku afrykańskiego buszu, gdzie z pomocą swego dawnego kolegi, doktora Grothe, usiłuje założyć szkołę dla przyszłych położnych. Podczas otwarcia szkoły doktor Grothe ulega wypadkowi. Na szczęście natychmiast może go zastąpić Thomas, który przebywał dotychczas w Niemczech, w klinice nad jeziorem Tegern, chcąc sprawdzić, czy podczas jego nieobecności wszystko odbywa się według planu. Antonia stwierdza, że praca w szkole kosztuje ją zbyt wiele wysiłku. W międzyczasie poznaje jedenastoletniego chłopca imieniem Nahas. Chłopiec wkrótce podbija serca Antonii i Thomasa. Chcą go adoptować. Czy Nahas zdecyduje się jednak wyjechać z Afryki i zamieszkać razem z niemieckim małżeństwem w odległym od ojczyzny kraju?

25.11.2012, g. 20:00 „Miłość, dzieci i rodzinne szczęście”, Premiera telewizyjna

Po powrocie z Namibii, gdzie organizowała szkołę dla położnych, Antonia wraca do kliniki nad Tegern. Nie przyjeżdża jednak sama, przywozi z sobą do Niemiec Nahasa, afrykańskiego chłopca. Zamierza go adoptować razem ze swym mężem, lekarzem Thomasem Hellmannem. Wkrótce do kliniki nad jeziorem przybywa ciężarna etnolożka Gesine Müller, cierpiąca na gorączkę Lassa. Niewykluczone, że wirusem zarazili się również doktor Markus Leitner i położna Helena. Antonia i Thomas robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc chorej kobiecie i jej nienarodzonemu dziecku.

Ognista miłość lekiem na jesienne smutki

Dni stają się coraz krótsze, słońce nie świeci już tak mocnym blaskiem. Nic dziwnego, że w taką pogodę nie mamy energii. Aby temu zapobiec, Romance TV zaprasza na sobotni wieczór komedii romantycznych. Nic tak nie poprawia nastroju jak dawka dobrego humoru. Zaczynamy o godz. 20:00 uroczą komedią „Cała ta miłość”, w której to młoda matka ze wszystkich sił próbuje pogodzić obowiązki domowe z pracą. Kiedy poznaje swojego nowego sąsiada, zaczyna między nimi iskrzyć…

17.11.2012, g. 20:00 „Cała ta miłość

Eva Kovac ma wszystkiego dość. Znów musiała zamknąć za sobą kolejny rozdział życia i nie wygląda na to, by miał się przed nią otworzyć następny etap. Samotna matka traci pracę i ma nadzieję, że wkrótce znajdzie jakieś nowe zatrudnienie. Eva jest z zawodu krawcową. Mając nadzieję, że uda jej się podreperować domowy budżet, decyduje się w końcu na zakup maszyny dziewiarskiej.

17.11.2012, g. 21:35 „Randka na całe życie

Oszukana niegdyś przez byłego męża Anna żyje od trzech lat samotnie. Jakby tego było mało, jej dorastająca córka, która czuje się nieatrakcyjna, oraz jej szefowa trafiają na siebie w domu aukcyjnym Schwarz. Dla Anny oznacza to dalsze kłopoty.

17.11.2012, g. 23:05 „Nigdy nie wierz zięciowi!

Ich pierwsze spotkanie nie było zbyt satysfakcjonujące. Adwokat Gerhard König, jadący rowerem, zostaje potrącony przez Mercedesa, którego kierowcą jest młody mężczyzna imieniem Chris. Jeszcze tego samego wieczoru Gerhard dowiaduje się, że sprawcą wypadku był przyjaciel jego córki, czyli jego przyszły zięć. Od tej chwili 68-latek zaczyna dokładnie obserwować poczynania przyszłego członka rodziny. Koniec końców okazuje się, że znienawidzony Chris pochodzi z wpływowej i zamożnej rodziny. W końcu adwokat traci orientację w zaistniałej sytuacji…

17.11.2012, g. 00:40 „W drodze na ślub

Paula wciąż tęskni za Janem, swoim byłym ukochanym, który opuścił ją przed ośmioma laty. I to w bardzo nieładny sposób – zostawił ją samą na stacji benzynowej na kompletnym pustkowiu. Paula skończyła studia pedagogiczne i jest nauczycielką w Berlinie. Mieszka ze swym przyjacielem Joshem, który bardzo jej pomaga w trudnych chwilach. Kiedy Paula dowiaduje się o ślubie byłego ukochanego Josh proponuje jej, by pojechali razem na ślub. Chce, by Paula raz na zawsze pozbyła się złudzeń. Sprawy przyjmują jednakże całkowicie inny obrót…

Dawka przyjemności z Ingą Lindström z okazji Święta Niepodległości

11. listopada świętujemy odzyskanie Niepodległości. Z tej okazji od popołudnia do późnego wieczoru Romance TV zaprezentuje znakomite ekranizacje powieści Ingi Lindström.

11.11.2012, g. 15:30 „Inga Lindström: Rasmus i Johanna

Rasmus, młody projektant, mieszka w Sztokholmie, nowoczesnej i pulsującej życiem skandynawskiej metropolii. Poszukując swojego ojca, znanego hotelarza Pera Johannsena, Rasmus spotyka znajomą z dzieciństwa. Johanna Palmquist studiowała hotelarstwo. Jako że jabłko zazwyczaj pada nieopodal jabłoni, podążyła zawodowym śladem rodziców, którzy również pracują w branży hotelarskiej. Rywalizacja pomiędzy obiema rodzinami już w przeszłości doprowadziła do tego, że Rasmus i Johanna stali się wrogami…

11.11.2012, g. 17:00 „Inga Lindström: Fałszywy narzeczony

Nina jest zmuszona poprosić swego surowego ojca o pomoc finansową. By dodać sobie otuchy zabiera do rodzinnej posiadłości swego przyjaciela Lasse. Wkrótce Nina przekonuje się, ze kłamstwo ma krótkie nogi.

11.11.2012, g. 18:30 „Inga Lindström: Letni księżyc

Właścicielka sztokholmskiego wydawnictwa, Svea udaje się na wyspę Hallmaken, gdzie mieszka autor Erik Larsson, spóźniający się z oddaniem tekstów do albumu ze zdjęciami. Svea chce udzielić Larssonowi reprymendy. Na wyspie poznaje najlepszego przyjaciela Larssona, Andersa, który podaje jej wydumany powód opóźnienia prac nad tekstem. Svea jest niezadowolona. Ale tylko na początku, bo kiedy bliżej poznaje Andersa, złość mija…

11.11.2012, g. 20:00 „Inga Lindström: Pomyłki serca

Julia i jej narzeczony Magnus przyjeżdżają na kilka dni wakacji na szwedzką wyspę. Okazuje się, że Magnus musi wyjechać. Jego miejsce zajmuje charyzmatyczny Henryk, mężczyzna, który zwiedził prawie cały świat. Niebawem okazuje się, ze Julia nie potrafi się oprzeć szarmanckiemu lekarzowi.

11.11.2012, g. 21.30 „Inga Lindström: Taniec przeszłości

Tancerka Hanna Nilsson przed laty uciekła wyjechała do USA, ponieważ w ojczyźnie nie zaznała szczęścia w miłości, nie układało się jej również w życiu zawodowym. W końcu Hanna postanawia jednak wrócić do Szwecji, mając u swego boku przystojnego i zamożnego, aczkolwiek nieco starszego męża. Bengt Lindquist jest przedsiębiorcą budowlanym. Powróciwszy do Skandynawii tancerka zamierza otworzyć salon wystroju wnętrz. Wszystko układa się pomyślnie do momentu, w którym Hanna poznaje młodego, zdolnego choreografa Jonasza. Jej poukładany świat staje na głowie. Otwierają się dawne, już zabliźnione rany, Hanna wraca pamięcią do czasów, kiedy była tancerką. Targają nią sprzeczne uczucia – jest wprawdzie zafascynowana młodym choreografem, ale ceni sobie również spokojne i dostatnie życie u boku ustabilizowanego życiowo i finansowo męża.

PR

AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *