LICYTUJ I POMÓŻ KUBIE

Trykot startowy i buty Justyny Kowalczyk, w których mistrzyni startowała w zawodach Pucharu Świata, rękawice bokserskie z autografem Mameda Khalidowa, koszulka z autografami zawodniczek Unii Racibórz, prawdziwy samurajski miecz i wiele innych ciekawych przedmiotów można kupić na aukcji charytatywnej na portalu allegro.pl. Cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na pomoc niepełnosprawnemu Kubie z Raciborza.

LICYTUJ I POMÓŻ KUBIE

Jakub Karwański ma 15 lat i od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe. Jego stan jest bardzo ciężki, nie jest w stanie nawet samodzielnie siedzieć. Wymaga wszechstronnej rehabilitacji i całodobowej opieki. Wychowywany jest tylko przez mamę, której trudno jest zapewnić środki finansowe potrzebne na pokrycie kosztów rehabilitacji, niezbędnych leków i sprzętu rehabilitacyjnego. – Kuba potrzebuje intensywnej, 24-godzinnej opieki. Jego mama musi więc być przy nim cały czas, co uniemożliwia jej podjęcie pracy zawodowej. Zasiłek socjalny, jaki otrzymuje to zdecydowanie za mało, aby pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Dlatego wspólnie z matkami innych chorych dzieci z naszego stowarzyszenia uznaliśmy, że Kubie ta pomoc potrzebna jest najbardziej – mówi Jerzy Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” i zachęca do udziału w licytacji.

Aukcja prowadzona jest w ramach I Interdyscyplinarnego Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej BUDO GALA, który odbywa się w Raciborzu. Impreza rozpoczęła się w minioną sobotę (15.09) i potrwa do 23 września. Do nabycia są także koszulka z autografami zawodników KSW: Jana Błachowicza, Rafała Moksa „Kulturysty”, Piotra Strusia, Michała „Cipao” Materla, Piotra „Bagi” Bagińskiego, koszulka siatkarza Michała Ruciaka, koszulkę startową triathlonistki Ewy Bugdoł, oryginalną japońską kaligrafię, drewnianą kokeshi samuraja, zestaw do sushi dla dwóch osób, kakemono – obraz wykonany oryginalna techniką japońską Sumi’e oraz książki. Przedmiotów ciągle przybywa. Ponadto wylicytować można także słonia z origami, wykonanego przez Ewę Karwańską, mamę Kuby. Aukcje odbywają się pod hasłem „Pomóż Kubie zwyciężyć”.

Podczas przygotowań do festiwalu spotkałem się z ogromną życzliwością, zarówno ze strony instytucji, firm jak i zwykłych ludzi. Pomagając Kubie mogę się w ten sposób odwdzięczyć i przekazać dalej tę pozytywną cząstkę, którą otrzymałem od innych – mówi Jacek Ostrowski, mistrz i instruktor Aikido (3 dan) i Jujutsu (3dan), miłośnik japońskiej kultury oraz główny pomysłodawca i organizator gali, który bez wahania oddał na licytację swój samurajski miecz, wykonany z damasceńskiej stali. – Otrzymałem go od swojego dowódcy w wojsku. Odchodząc na emeryturę powiedział mi: wykorzystaj go do dobrej sprawy. I właśnie teraz to robię – mówi Jacek Ostrowski. Także kaligrafia „KEN”, czyli miecz ma swoją wartą kontynuowania, pozytywna historię – To oryginalna japońska kaligrafia, którą otrzymałem od swojego mistrza Hiroshiego Tajiri. Dwa lata temu przekazałem ją na licytację charytatywną na rzecz ofiar powodzi. Wylicytował ją wówczas sensei Wojciech Nowak, który teraz przekazuje ją na licytację na rzecz Kuby – mówi organizator BUDO GALI, zachęcając do licytacji wszystkich przedmiotów.

W ramach BUDO GALI wszyscy chętni, którzy chcą poznać kulturę i sztukę kraju Kwitnącej Wiśni mają do wyboru wiele atrakcji, dostępnych podczas licznych imprez towarzyszących. To m.in. japońska kuchnia, serwowana przez restauracje Brooklyn i Cafe Fanaberia, warsztaty gry w japońskie szachy Shogi, wystawy, prelekcje m.in. na temat aranżacji ogrodów japońskich, pokazy filmów Akira Kurosawy, prezentacje multimedialne, konkurs japońskich latawców i smoków, warsztaty origami i kaligrafii japońskiej Shodo. Te oraz wiele innych imprez towarzyszących BUDO GALI dostępnych jest w raciborskim placówkach kulturalno-oświatowych (Muzeum, RCK, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, SP 1 i SP15) oraz w Gminnym Centrum Kultury oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy. Główne wydarzenie festiwalu odbędzie się w weekend, w dniach 21-23 września w RAFAKO Arenie, gdzie odbędą się pokazy i warsztaty japońskich sztuk walki z udziałem światowej sławy mistrzów, takich jak: Hiroshi Tajiri, Edward Germanov, Antonio Garcia, Istvan Kocis, Siegfried Lory i wielu innych którzy specjalnie na tę okazje przyjadą do Raciborza.

Szczegółowy plan impry na www.budo-gala.pl, lub na Facebooku festiwalu.

***

Gala „Budo”– Interdyscyplinarny Festiwal Sztuki i Kultury Japońskiej „Budo” odbędzie się od 15.09 do 23.09.2012 w Raciborzu. Festiwal w pełni poświęcony kulturze i sztuce kraju kwitnącej wiśni. Podczas gali odbędą się zajęcia z największymi mistrzami sztuk walki, zawody, wystawy czy prelekcje. Gali towarzyszyć będzie również licytacja charytatywna na rzecz 15-letniego Kuby cierpiącego na czterokończynowe porażenie mózgowe.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *