Wakacyjne podróże przez Polskę – Biała Podlaska

Już tylko niecały tydzień został nam do końca wakacji. To ostatni dzwonek dla tych, którzy nie zdążyli udać się na urlop. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu na wakacyjną podróż powinni zarezerwować sobie mieszkańcy Białej Podlaskiej

Analizie poddano trasy do czterech, cieszących się uznaniem turystów miejscowości wypoczynkowych. Najkrótsza podróż czeka wielbicieli Mazur. Dojazd do Mrągowa zajmuje średnio 4 h i 20 minut. Prawie dwa razy więcej czasu (8 godzin 18 minut) potrzeba na pokonanie trasy Biała Podlaska – Gdynia. Na dotarcie do Zakopanego trzeba zarezerwować sobie ok. 8 i pół godziny. W cierpliwość powinni uzbroić się ci, którzy planują wyjazd do Karpacza – za kółkiem spędzą około 10 godzin.

          Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Białej Podlaskiej

Miasto

Średni czas dojazdu z Białej Podlaskiej

Gdynia

8 h 18 min

Karpacz

10 h

Mrągowo

4 h 20 min

Zakopane

8 h 32 min

                                                                         Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Oscylują one między 54 a 63 km/h. Najszybciej, bo z prędkością 63 km/h poruszają się kierowcy na trasie Biała Podlaska – Mrągowo. Trochę wolniej, z szybkością 60 km/h jedzie się do Karpacza. Średnia prędkość w drodze do Gdyni wynosi 57 km/h. Najwolniej kierowcy pokonują trasę do Zakopanego – średnia osiągana prędkość wynosi 54 km/h.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Białej Podlaskiej

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

57 km/h

Karpacz

60 km/h

Mrągowo

63 km/h

Zakopane

54 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 23.08.2012-24.08.2012.

 

Creandi.pl

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *