Wakacyjne podróże przez Polskę –Słupsk

To już ostatni dzwonek na letni wyjazd. Wakacje powoli dobiegają końca, dlatego ci którzy jeszcze nie wykorzystali urlopu powinni się pospieszyć. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Słupska małą ściągę, przydatną w planowaniu podróży przez kierowców.

Analizie poddano czas, jaki trzeba sobie zarezerwować na dotarcie do 4 popularnych miejscowości wypoczynkowych. W najlepszej sytuacji są turyści czekający na kąpiel w Bałtyku. Dojazd do Gdańska zajmuje średnio 1 h i 47 minut. Znacznie dłużej, bo prawie 5 i pół godziny trwa podróż do Mrągowa na Mazurach. W cierpliwość powinni uzbroić się ci, którzy marzą o wypoczynku w górach. Na dojazd do Karpacza powinni zarezerwować sobie 8 godzin i 44 minuty jazdy. Jeśli zdecydują się na Zakopane, to muszą liczyć się z ponad 12 godzinami spędzonymi za kółkiem.

Tabela1. Średni czas przejazdu na trasie ze Słupska

Miasto

Średni czas dojazdu ze Słupska

Gdynia

1 h 47 min

Karpacz

8 h 44 min

Mrągowo

5 h 22 min

Zakopane

12 h 15 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości na omawianych trasach. Są one do siebie zbliżone i oscylują wokół 60 km/h. Najszybciej, bo z prędkością 61 km/h jedzie się na trasie Słupsk-Gdynia. Niewiele wolniej (z szybkością 60km/h) pokonuje się trasę do Mrągowa. Do Zakopanego i Karpacza kierowcy podróżują ze średnią prędkością ok. 56 km/h.

Tabela2. Średnia prędkość na trasie ze Słupska

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

61 km/h

Karpacz

56 km/h

Mrągowo

60 km/h

Zakopane

57 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających  się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie  20.08.2012-21.08.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *