Wakacyjne podróże przez Polskę – Bielsko-Biała

Choć połowa wakacji już za nami nie wszyscy zdążyli wyjechać na zasłużony urlop. Dla tych, którzy dopiero organizują  letnie podróże specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali zestaw praktycznych informacji, przydatnych w trakcie planowania podróży.

Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Sprawdzono, ile czasu potrzebowali średnio kierowcy na dojazd do wybranych miejsc. Najszybciej na miejscu znaleźli się ci którzy jechali do Zakopanego, podroż zajęła im 2 godziny i 47 minut. Dwukrotnie więcej czasu (przeszło 5 godzin) spędzili za kółkiem jadący do Karpacza. Dojazd do Gdyni zabierał średnio około 8h i 19 minut. Najdłużej podróżowali wielbicieli Mazur – pokonanie trasy do Mrągowa zajęło im około 9 godzin.

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Bielska-Białej

Miasto

Średni czas dojazdu z Bielska-Białej

Gdynia

8 h 19 min

Karpacz

5 h 13 min

Mrągowo

9 h

Zakopane

2 h 47 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy na omawianych trasach. Najwolniej poruszano się na drodze z Bielska-Białej do Zakopanego. Średnia prędkość oscylowała wokół 45 km/h. Trochę szybciej, bo z szybkością 61 km/h kierowcy pokonywali trasę do Karpacza. Podobnie było z drogą do Mrągowa – przemierzano ją z szybkością wynoszącą ok. 67 km/h. Najszybciej, bo z prędkością ok. 70 km/h kierowcy jechali do Gdyni.

Z analizy zebranych danych wynika, że wakacyjne trasy z Bielska-Białej są bardzo zróżnicowane. Czas potrzebny na ich pokonanie waha się od niespełna 3 do 9 godzin. Co ciekawe, choć podróż do Zakopanego trwa najkrócej, to średnia prędkość przejazdu do tego miasta jest najniższa ze wszystkich przebadanych – wynosi zaledwie 45 km/h

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Bielska-Białej

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

70 km/h

Karpacz

61 km/h

Mrągowo

67 km/h

Zakopane

45 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 02.08.2012-03.08.2012.

 

Creandi.pl

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *