63 dni z życia Warszawy


Z okazji 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy do wzięcia udziału projekcie „63 dni z życia Warszawy”. Biorąc udział w akcji oddajesz hołd i nie pozwalasz, aby pamięć o Powstańcach zginęła!

  • 28 lipca – Graffiti Jam w In-CityNajlepsi polscy street-artowcy razem z warszawiakami stworzą graffiti w hołdzie 63 Powstańcom!

Miłośnicy street-artu i warszawiacy będą mogli zobaczyć jak na 400 metrach kwadratowych powstaje graffiti przedstawiające 63 warszawiaków, uczestników Powstania Warszawskiego.

W sobotę 28 lipca pod okiem „Forina” – jednego z najlepszych grafficiarzy w Polsce – wybrani  przez Forina grafficiarze, którzy nadesłali swoje prace, stworzą na ogrodzeniu inwestycji In-City powstańcze graffiti. Zwycięzcami konkursu są: Ogryz42, Chazme, Sepe, Rater, Pest, Nesh, Merd, Paism, Tempz, Riam, Foxy, Wiur, Vietsky, Malik, Winetwo i Nuta. Zapraszamy 28 lipca na ul. Siedmiogrodzką róg Karolkowej!

 

Kalendarium Graffiti Jam w In-City:

do 26 lipca, godz. 12.00 – rejestracja warszawiaków chcących tworzyć graffiti;

26 lipca – osoby zakwalifikowane przez „Forina” do grupy tworzącej graffiti otrzymują opis i zdjęcie postaci, której historię przedstawią

28 lipca, 12.00 – powstańczą kotwicę tworzą Jan Ołdakowski – Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Arik Koren – Prezes i mecenas wydarzenia – firma OKAM Capital

 

  • 29 lipca – GRA MIEJSKA – „63 dni z życia Warszawy”

To wyjątkowa gra o zwykłych-niezwykłych warszawiakach. Jej uczestnicy poznają losy odnalezionych przez siebie bohaterów. Postacie Powstańców Warszawskich – naturalnej wielkości – znajdą na fotografiach umieszczonych w miejscach związanych z ich powstańcza historią. Aby wziąć udział w grze należało  zarejestrować się pod adresem 63dni@1944.pl

UWAGA: Podczas Graffiti Jam w In-City  – w samo południe – 50 osób będzie mogło zarejestrować się na grę miejską „63 dni z życia Warszawy”

 

Kalendarium gry miejskiej „63 dni z życia Warszawy”:

Od 19 lipca – rejestracja na grę 63dni@1944.pl

29 lipca, godz. 11.00-17.00 – gra miejska (początek: przed powstańczym graffiti, wokół budowy In-City)

 

  • 1 sierpnia – 2 października – Gra on-line „63 dni z życia Warszawy”

„63 dni z życia Warszawy” to gra opowiadająca o ludziach i miejscach, związanych z historią Powstania Warszawskiego. 63 dni to 63 nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy. To żywa próba zapisu historii, którą każdy może tworzyć. To wyjątkowa gra, pozwalająca odkryć nie tylko niecodziennych bohaterów, ale również wyjątkowe miejsca.

Szczegóły na www.1944.pl , www.pamieta-my.pl, start gry o godz. 17.00.

 

Patroni medialni projektu „63 dni z życia Warszawy”:

TVP Warszawa, PAP, Radio Eska, Kulturaonline.pl, Warszawa.ngo.pl, Kampaniespoleczne.pl, Dzieje.pl, MMWarszawa.pl, Wiadomości24.pl

 

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego

 

Mecenas: In-City, OKAM Capital

Projekt graficzny, wizualizacje: Grzegorz „Forin”  Piwnicki


Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *