Rolety Zewnętrzne Elewacyjne – dlaczego warto je wybrać

Rolety zewnętrzne to gama korzyści, której trudno się oprzeć. Odporne na warunki atmosferyczne, nie zmienią wyglądu przez długie lata. Zobacz, dlaczego musisz mieć je w swoim domu.

Rolety zewnętrzne dla bezpieczeństwa

Roleta zewnętrzna, chociaż wygląda na subtelną i delikatną, w rzeczywistości jest trudna do sforsowania. Zbudowana z aluminium jest twardą i stabilną osłoną okna, dodatkowo zamknięta na zamek staje się roletą antywłamaniową. Teoretycznie można ją zdemontować, ale wynika to zarówno wysiłku, jak i hałasu, a złodziejom taka reklama nie jest potrzebna. Praktyka pokazuje, że tam, gdzie są zamontowane rolety zewnętrzne (nie tylko na oknach, ale także na drzwiach), rzadziej dochodzi do prób włamania.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe widywane są nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także na witrynach sklepów i obiektów użyteczności publicznej.

Rolety zewnętrzne elewacyjne dla termoizolacji

Chociaż nowoczesne budownictwo kładzie na termoizolację duży nacisk, nadal nie można mówić o stuprocentowej skuteczności. W taki czy inny sposób ciepło wydostaje się na zewnątrz. Słabym ogniwem są okna, nawet te plastikowe, o których mówi się, że nie przepuszczają powietrza i nie powodują utraty ciepła. To prawda, że są o niebo lepsze niż okna drewniane starego typu, niemniej nie są idealne.

Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć się przed utratą ciepła, warto pomyśleć o roletach zewnętrznych sterowanych pilotem. W zimowe noce wystarczy opuścić rolety, by w znacznym stopniu zniwelować ubytki ciepła. Rolety zewnętrzne zrobione są z aluminium, które dobrze zatrzymuje ciepło i nie wypuszcza go na zewnątrz.

Rolety zewnętrzne do ochrony przed słońcem

Co prawda do ochrony przed słońcem lepiej nadają się rolety wewnętrzne, zasłony lub choćby markiza nad oknem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by to rolety zewnętrzne pełniły funkcję parawanu dla promieni słonecznych. W takim wypadku nie trzeba ich opuszczać całkowicie. Sterowanie elektroniczne umożliwia zatrzymanie rolety na dowolnym poziomie okna. Wystarczy zasłonić górną część, przez którą wpada słońce. Dzięki temu pozbędziemy się oślepiających promieni, a w pomieszczeniu nadal będzie widno.

Jeśli w domu nie ma zasłon ani rolet wewnętrznych, warto opuszczać rolety zewnętrzne w nocy, nie tylko zimą, ale także latem. Jeśli okna sypialni wychodzą na wschód, słońce bardzo wcześnie zakłóci spokojny sen. Z roletami można spać tak długo, jak długo będzie potrzeba.

Rolety elewacyjne zewnętrzne do ozdoby

Rolety elewacyjne zewnętrzne, przy wszystkich zaletach praktycznych, są też po prostu ładne. Oferowane przez firmę Karnix (zobacz ofertę: https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne-elewacyjne.html) w uniwersalnej kolorystyce (białe, grafitowe, beżowe, brązowe, granatowe, zielone, czarne) bez trudu wpasują się w każdą elewację, niezależnie od stylu budynku. Fenomen rolet zewnętrznych polega między innymi na tym, że można je wykorzystać zarówno w budynkach nowoczesnych, jak ich tych utrzymanych w stylu retro. Nadadzą się zarówno do elewacji kamiennych, tradycyjnych tynków, jak i elewacji drewnianych.

Jeśli montujemy rolety na etapie budowy, mechanizm będzie schowany pod tynkiem. Rolety domontowane później, będą miały mechanizm ukryty w kasecie widocznej nad oknem lub drzwiami. To rozwiązanie może wydawać się mniej komfortowe, ale kasety są na tyle dyskretne, że nie rzucają się w oczy.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *