Wygodnie i „na sportowo”. Jaki czarterowy jacht wybrać na mazurski szlak?

Zróżnicowane, zapewniające znakomite widoki szlaki to wizytówka niezwykle cenionego przez fanów żeglarstwa rejonu wielkich jezior mazurskich. Jaki godny uwagi jacht warto wynająć, by w dobrym stylu dołączyć do amatorów żeglugi po mazurskich wodach?

Podróż szlakiem malowniczych mazurskich jezior na pokładzie jachtu jest w zasięgu ręki w zasadzie każdego. Dzięki firmom oferującym czarter na Mazurach każdy z nas może zakosztować tej przyjemności. Wybór jakiego jachtu zatem warto rozważyć, jeżeli planujemy przygodę na mazurskim szlaku?

Na wygodną żeglugę

Jednym z ciekawszych jachtów do czarteru na pływanie po mazurskich jeziorach jest model Maxus 26 EVO. To rozwinięcie ideei lini Maxus, dobrze znanej każdemu fanowi żeglarstwa. Od poprzedników odróżnia go przede wszystkim nietypowy sposób, w jaki połączono kadłub z pokładem, obudowanym zapewniającą większe bezpieczeństwo ciągłą linią stoprelingu. Maxus 26 EVO cechuje się też powiększonym kokpitem oraz zabezpieczeniami chroniącymi przed rozbryzgami deszczu i wody. Jest to zatem jacht który jest nie tylko szybki, ale również wygodny.

Model idealny dla sportowców

Maxus 26 EVO to jacht idealny zarówno do szybkiej, jak i leniwej żeglugi, nastawionej na odpoczynek i podziwianie widoków. Maxus 28 to z kolei model, który zachwyci przede wszystkim fanów bystrego przemierzania szlaków w iście regatowym stylu. To najszybszy jacht turystyczny, który udowodnił swoją wartość podczas licznych konkursów regatowych (Maxus 28 to słynna „Babooshka” święcącą niegdyś liczne sukcesy w regatach). Warto mieć na uwadze, choć znakomite parametry pozwalająca na osiąganie dużej szybkości na szlaku stanowią główną zaletę tego jachtu, to jest to również łódź bardzo komfortowa. Wpływają na to takie elementy jak przestronna mesa oraz wygodny w użytkowaniu kambuz.

Gdzie zacząć żeglugę?

Gdzie można wyczarterować jacht? Jednym z najlepszych miejsc do poszukiwań jednostki do czarteru jest Giżycko. Miejscowość ta polecana jest nie tylko ze względu na obecność rozbudowanej infrastruktury portowej, ale również fakt, iż uznawana jest ona za punkt początkowy kilku z najciekawszych szlaków wodnych w krainie jezior mazurskich. Z Giżycka można się między innymi udać trasą wiodącą przez jezioro Mamry aż do Węgorzewa, bądź zmierzyć się z dłuższym i bardziej wymagającym szlakiem wiodącym do Mikołajek. Stamtą można kontynuować żeglugę, kierując się na Pisz albo Ruciane-Nidę.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *