Rękawice motocyklowe

Uprawiając sport motocyklowy stajemy przed faktem, iż powinniśmy chronić ręce przed zimnem i wiatrem. W naszych warunkach klimatycznych, gdzie pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie niezwykle ważne jest posiadanie odpowiednich rękawiczek, które będą chronić nasze dłonie w trakcie uprawiania sportu motocyklowego.

Jazda w zimnie powoduje, że grabieją nam ręce, co z kolei ma wpływ na obniżenie czasu reakcji, a także na ból. Możemy oczywiście wykorzystać rękawiczki miejskie do jazdy turystycznej, ale tylko przy sprzyjających i dobrych warunkach atmosferycznych. Wtedy, gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 20 stopni Celcjusza. Używając takich rękawiczek musisz zdawać sobie sprawę, iż takie rękawiczki nie zapewnią ci odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniem dłoni, przede wszystkim dlatego iż nie posiadają odpowiedniej grubości protektorów. Rękawice motocyklowe to podstawowa ochrona naszych ścięgien, palców, kostek, wewnętrznej i zewnętrznej części dłoni, które podczas nieszczęśliwego wypadku mają kontakt z asfaltem. Rękawice motocyklowe chronią również przed deszczem, wodą, robakami, odpryskami kamyków spod jadącego przed nami pojazdu. Ich zadaniem jest prawidłowe odprowadzanie ciepła z wewnątrz, doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz, zapobieganie poceniu się dłoni. Do uszkodzenia dłoni nie trzeba wiele- wystarczy zwykły wypadek na parkingu, aby złamać palce, zwichnąć kostkę. Ręce nie chronione rękawicami motocyklowymi ścierają się jak na papierze ściernym.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawic motocyklowych

Aby wybrać (dobrać) odpowiedni rozmiar rękawic motocyklowych na początek będzie potrzebny zwykły metr krawiecki oraz nasza dłoń. Postępujemy w następujący sposób: obwód dłoni mierzymy na wysokości kostek dłoni bez kciuka. Niezwykle ważne jest to, aby rękawica nie krępowała Twoich ruchów. Rękawicę dopasujemy najlepiej do „małego palca”, w taki sposób, aby mieć tam najmniej wolnej przestrzeni. Musimy pamiętać o tym, że co najmniej przez pierwsze 2 miesiące rękawice motocyklowe będą bardzo dopasowane, ale potem dopasują się do naszej dłoni. Rękawice motocyklowe rozbijają się tylko na szerokość, nigdy na długość. Kupując rękawice motocyklowe musimy pamiętać, iż nie mogą być one za luźne, ponieważ będą miały wpływ na dyskomfort prowadzenia motocykla i niebezpieczeństwo w czasie jazdy. Kupując rękawice motocyklowe musimy zwrócić uwagę na to, czy rękawice są zaopatrzone w następujące elementy:

 • Protektory
 • Długość mankietów rękawic
 • Materiał antypoślizgowy
 • Nieprzemakalność
 • Membranę
 • Wytrzymałość
 • Mankiet rękawicy

Podział rękawic motocyklowych:

Ze względu na rodzaj trasy rękawice motocyklowe dzielimy następująco:

 1. a) turystyczne/Adventure
 2. b) Sportowe
 3. c) Miejskie
 4. d) cross/enduro
 5. e) shoperr

Wszystkie rodzaje rękawic przeznaczone do długich tras, jak i do jazdy po torze powinny obowiązkowo zawierać następujące elementy:

 • Apsorbery
 • Protektory piankowe
 • Posiadać panele wzmacniające w obszarze styku z manetką, a także nadgarstku
 • Panel odblaskowy na krawędzi rękawicy
 • Wstawki antypoślizgowe
 • Wentylowane panele

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *