Sprawdzone sposoby na wyciszenie mieszkania

Czy zdarza się nam czasem, że hałasy dochodzące z zewnątrz mieszkania nie pozwalają się zrelaksować, a nawet spokojnie spać w nocy? Szczególnie uciążliwa jest sytuacja, kiedy mieszkanie usytuowane jest w pobliżu ulicy i od samego rana zaczynają dokuczać różne hałasy. Spokój w domu mogą czasami zakłócać także głośni sąsiedzi.

Warto wówczas pomyśleć o odpowiednim wyciszeniu pomieszczeń, żebyśmy nie słyszeli żadnych dźwięków z zewnątrz. Jakie są metody na wyciszenie? W pierwszej kolejności można zastosować wyciszenie ścian. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie tapet na ścianach. Najlepiej nadadzą się tapety z materiału chropowatego. Inną koncepcją są ścienne panele. Jest to jednak rozwiązanie o wiele droższe niż tapeta. Takie panele posiadają wmontowaną specjalną piankę, która pochłania dźwięki. Możemy założyć je na całej ścianie lub na określonych powierzchniach. Dobrze sprawdzają się również ekrany akustyczne. Produkowane są z metalowego stelażu, płyty ołowianej lub płyt gk, które wypełnione są mineralną wełną. Innym skutecznym pomysłem jest podwieszany sufit. Podwieszane sufity niwelują wszelkie dźwięki pochodzące z góry.

W celu wyciszenia pomieszczeń warto zadbać o wyciszenie drzwi wejściowych. Warto jednak zwrócić uwagę jaki rodzaj drzwi posiadamy. Czy są to drzwi przesuwne, drzwi harmonijkowe czy inne. Dobrym rozwiązaniem są specjalne maty wygłuszające oraz tapicerki drzwiowe. Maty wygłuszające produkowane są z materiału piankowego. Różnią się one od siebie rodzajem izolacji. Warto wybierać maty mające grubość 10 milimetrów. Drzwi z tapicerką są znakomitym pomysłem na wyciszenie mieszkania. Kolejnym sprawdzonym pomysłem na zredukowanie niechcianych dźwięków jest wygłuszenie okien. Warto zamontować na oknach okiennice albo wstawić specjalne dźwiękoszczelne okna.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *