Jak zabezpieczyć antyki na czas transportu?

Czy zdarzyło się wam czasem brać udział w licytacji i kupić zabytkowy przedmiot, które dopełni unikatowe zbiory. Niektórzy z nas posiadają w domu wyjątkowe przedmioty, które otrzymali w spadku. Każdy, kto posiada taką kolekcję wyjątkowych eksponatów lub antyków wie, jak ważny jest ich transport. Zwłaszcza, gdy wylicytowany antyk znajduje się w innej części kraju lub poza jego granicami.

Zdarza się, że nasz nowy nabytek posiada wielkie gabaryty i niemożliwe jest jego dostarczenie zwykłym autem osobowym. Tutaj nasuwa się pytanie: jak przewieźć taki ładunek?

Najbezpieczniejsze wyjście to wyszukanie właściwiej firmy, która świadczy usługi w zakresie przewozu antyków. Przewożenie zabytkowych przedmiotów to trudne zadanie, które wymaga dobrego przygotowania i wiedzy. Przede wszystkim należy mieć odpowiednie kufry, opakowania fasonowe jak również zabezpieczenia, które pozwolą bezpiecznie dostarczyć dzieła sztuki lub antyki.

Jeżeli chodzi o sam cenniki kartonów lub ozdobnych pudełek kartonowych do pakowania delikatnych przedmiotów jest on dosyć zróżnicowany i w wielu przypadkach zależy od ilości sztuk produktu jaki chcemy zakupić. Ważne jest źródło w jakim chcemy się zaopatrzyć w te materiały. Oferta jest korzystniejsza, jeżeli jako sprzedawcę wybieramy producenta. Mamy wówczas pewność, że otrzymujemy produkty najwyższej jakości, ponieważ artykuły do pakowania to główna dziedzina w której dany producent kartonów koncentruje swoje działania.

Każdy wyjątkowy przedmiot warto właściwie zabezpieczyć także folią bąbelkową albo gazetami. Jeżeli są to wielkie przedmioty np.: szafy i zawierają jakieś odrębne elementy to należy je wymontować przed przewiezieniem, aby uniknąć uszkodzeń. Szklane przedmioty powinno się okleić przeznaczonym do tego papierem i wymieniona wcześniej folią, aby zapobiec uszkodzeniom. Antyki jak również inne dzieła sztuki możemy też pochować w pudełka kartonowe i oznaczyć je, wówczas w trakcie transportu i rozpakowywania unikniemy zniszczeń, a firma transportowa będzie na nie bardziej uważała.

Warto również dla naszego spokoju ubezpieczyć transportowane przedmioty. Mamy wówczas gwarancję, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń ubezpieczenie pokryje potencjalne szkody.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *