Najem długoterminowy czy leasing?

Jaki samochód firmowy warto wybrać? Ekonomiczny, reprezentacyjny, przestronny, komfortowy – to jedne z ważniejszych cech, które interesują przedsiębiorców. Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia ceny modelu spełniającego nasze wymagania, która w tym przypadku może być dość spora. Czy przedsiębiorcy prowadzący małe firmy muszą odkładać w czasie zakup samochodu, z tego względu, że nie chcą zamrażać gotówki ani też nie chcą zaciągać kredytu, który pomniejszyłby ich zdolność kredytową?

Warto w tym przypadku rozważyć inne możliwości. Jedną z najlepszych alternatyw dla zakupu auta na kredyt czy też wzięcia go w leasing (co też wpływa negatywnie na naszą zdolność kredytową) jest… najem długoterminowy.

Czemu warto zainteresować się tą opcją? Ponieważ jej popularność bardzo wzrosła w ostatnim czasie i przełożyło się to także na rozwój ofert. Coraz więcej wypożyczalni samochodowych oferuje wynajem długoterminowy, ceny tego typu usług są coraz niższe, a firmy kuszą swych klientów dodatkowymi korzyściami, które sprawiają, że wynajem długoterminowy może być bardziej opłacalny niż leasing.

Wynajem, podobnie jak leasing jest przeznaczony zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Również w tym przypadku koszt najmu możemy rozliczać jako koszt uzyskania przychodu. Ważnym atutem jest fakt, że w cenie otrzymujemy: pełny pakiet OC/AC/Assistance, auto zastępcze w razie wystąpienia wypadku lub awarii, całościową obsługę serwisową, a czasami nawet sezonową wymianę opon. Poza naszymi stałymi, miesięcznymi kosztami, które znamy z góry, musimy praktycznie ponosić więc tylko koszt tankowania samochodu.

Ceny w przypadku najmu długoterminowego zaczynają się już od 44 zł/dobę. Wypożyczalnie samochodów z Warszawy zapewniają swoim klientom minimum formalności, dzięki czemu pozwalają też zaoszczędzić sporo czasu. W zaledwie kilka minut i to bez wychodzenia z domu możemy wybrać i zarezerwować odpowiednie auto. Wszystkie formalności łącznie z płatnością można załatwić przez Internet.

 

Wynajem samochodów Wrocław bez kaucji

Wynajem samochodów Wrocław bez kaucji

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

2 komentarze

 1. Avatar
  Marek Sierpień 09, 2019

  Istnieje jeszcze możliwość kredytu. Najlepiej to jednak mieć tyle gotówki aby móc kupić bez pożyczania. Samochód według mnie nie zawsze jest korzystną inwestycja w pewnych rodzajach działalności. Na stronie http://www.firmy24h.pl/ wiele porad dla firm, biznesu.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 2. Avatar
  Marta Sierpień 09, 2019

  A mnie ciekawi opcja najmu długoterminowego. Muszę o tym poczytać i sprawdzić możliwości na czym to polega.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *