Mycie rąk – podstawowa higiena, której musi przestrzegać każdy z nas

Myjemy ręce nieskończoną ilość razy każdego dnia. Odbywa się to po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem, przed przygotowaniem posiłku, po powrocie do domu z pracy, a także przez kontaktem z dziećmi. Jednak, nie każdy czynność tę wykonuje prawidłowo, dowiedź się jak myć ręce, aby pozbyć się wszystkim bakterii.

W jaki sposób należy myć ręce?

Teoretycznie banalny temat, chociaż badania pokazują, że większość ludzi nie myje rąk we właściwy sposób. Wszystkie czynności przez nas wykonywane są w pośpiechu, na odczepne, aby tylko zrobić to co trzeba, to co jest właściwe. Mycie rąk powinno rozpocząć się od dokładnego zwilżenia ich przy pomocy letniej wody. Wodę należy nanieść na wnętrze dłoni, ich zewnętrzną stronę i powyżej nadgarstków, musi ona dotrzeć również do przestrzeni między palcami. Następnie na środkową część dłoni należy umieścić mydło w płynie, dobrym produktem jest mydło marki Carex. Rozmydlić, dzięki potarciu dłoni o dłoń, a następnie należy dokładnie wyczyścić powierzchnie między placami, same palce i nadgarstki. Później należy spłukać wytworzoną pianę, również przy pomocy letniej wody. Ostatni, chociaż niemniej ważny etap to wycieranie rąk do sucha. Tylko i wyłącznie czysty, suchy ręcznik nadaje się do tej czynności, gdyż na mokrym ręczniku gromadzą się bakterie oraz zarazki.

 

Czego używać do higieny rąk?

Jak już zostało wyszczególnione, higiena rąk nie może zostać potraktowana na odczepnego. Produkt do pielęgnacji jest bardzo ważny i w trakcie wyboru warto wziąć pod uwagę mydło Carex. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ich zadaniem jest pozbycie się drobnoustrojów znajdujących się na rękach, ale nie tylko. Skóra dłoni jest nieustannie narażana na działanie szkodliwych składników, dlatego Carex, dzięki wyborze odpowiednich składników zapewnia ochronę, a także wspiera on naturalną barierę ochronną. Marka posiada nie tylko mydła w płynie, ale również wersje mydeł do uzupełniania oraz mydła w kostce. Carex poszedł jednak o krok dalej i pomyślał także o sytuacjach, kiedy człowiek nie ma pod ręką umywalki oraz mydła w płynie. W tej sytuacji oferują oni szeroką gamę antybakteryjnych żeli do rąk oraz chusteczek służących do odświeżania. Tak skompletowany zestaw sprawi, że nikt nie będzie musiał przejmować się higieną własnych rąk, gdyż będzie ona zachowana na najwyższym poziomie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *