Wyjątkowe wakacje w Egipcie — co warto wiedzieć przed podróżą?

Egipt to kraj o wyjątkowo długiej historii, której początki sięgają starożytności. Wiele osób kojarzy go przede wszystkim z oryginalną kulturą, piaszczystymi krajobrazami oraz piramidami. Ze względu na bardzo ciepły klimat jest to miejsce popularnie wybierane przez turystów na cel podróży. Przed wyjazdem do tego egzotycznego państwa warto dowiedzieć się, czego powinniśmy się spodziewać na miejscu oraz jak przygotować się do wycieczki, aby jak najlepiej skorzystać z wypoczynku.

Podstawowe informacje o kraju

Egipt to 30 pod względem wielkości kraj na świecie. Jego powierzchnia całkowita wynosi ponad milion km². Liczba ludności w Egipcie to prawie 95 milionów osób. Ustrojem politycznym panującym w Egipcie jest demokracja, a językiem urzędowym arabski. Waluta obowiązująca w Egipcie to funt egipski, mimo tego w wielu miejscach można płacić także w euro lub dolarach. Korzystając z turystycznych atrakcji, z łatwością można się porozumiewać w języku rosyjskim oraz angielskim. Stolicą Egiptu jest Kair.

Egipski klimat

Egipski klimat określa się mianem suchego zwrotnikowego. Oznacza to, że jego roczna suma opadów nie przekracza kilkudziesięciu milimetrów. W związku z tym najwięcej ludzi zamieszkuje tereny doliny oraz delty Nilu, gdzie istnieje oaza rzeczna ciągnąca się przez około 3 tysiące kilometrów. Aby zwiększyć możliwości rolnicze kraju, od wieków stosuje się metody sztucznego nawadniania terenu.

Ciepło przez cały rok

W Egipcie temperatury przez cały rok są wysokie. W miesiącach zimowych to około 20 stopni Celsjusza, dzięki czemu jest to okres, który powinny rozważyć osoby nieprzepadające za upałem, zwłaszcza jeśli podczas wypoczynku mają ochotę przede wszystkim na zwiedzanie oraz aktywny wypoczynek. Kwiecień, maj, październik i listopad to dobry czas na wyjazd do Egiptu dla pragnących zażywać zarówno kąpieli słonecznych, jak i wodnych, ponieważ w tych miesiącach średnie temperatury wahają się pomiędzy 24 a 26 stopniami Celsjusza. Najbardziej upalnie w Egipcie jest w czerwcu, lipcu i sierpniu, kiedy może być nawet 40 stopni.

Ochrona przeciwsłoneczna

Filtr przeciwsłoneczny, kapelusz i ciemne okulary to konieczność w przypadku wyboru wakacji w Egipcie. Osoby z jasną karnacją szczególnie powinny uważać na poparzenia, z którymi może się wiązać przebywanie na w egipskim słońcu, dlatego przed każdym wyjściem z apartamentu należy zabezpieczyć skórę kremem z wysokim filtrem SPF.

Co warto zobaczyć w Egipcie?

W związku z tym, że Egipt to państwo uznawane za kolebkę cywilizacji, znajdziemy tutaj mnóstwo zabytkowych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym kraju. Dobrym sposobem na odwiedzenie najciekawszych zabytków i atrakcji jest skorzystanie z możliwości biura podróży Coral Travel Poland, które organizuje wakacje w Egipcie z opcją zwiedzania.

Piramidy

Możliwość zobaczenia największej chluby z czasów starożytnych, którym są grobowce faraonów, to jeden z najważniejszych punktów wczasów w Egipcie dla wielu osób. Trzy największe egipskie piramidy znajdują się w Gizie: Piramida Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. W ich pobliżu odwiedzimy także robiący ogromne wrażenie posąg Wielkiego Sfinksa. Warto wiedzieć, że piramidy egipskie zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kair

Kair to nie tylko stolica Egiptu, ale także największe miasto Bliskiego Wschodu. Znajduje się w nim mnóstwo zabytkowych meczetów i kościołów. Będąc w Kairze, warto odwiedzić także muzea takie jak Muzeum Egipskie oraz Muzeum Sztuki Islamu. Bardzo ciekawą atrakcję turystyczną stanowi także Bazar Khan El Khalili, gdzie z łatwością można nabyć egzotyczne pamiątki oraz napić się pysznej kawy.

Hurghada

Osoby, które pragną podczas wypoczynku nieco zaszaleć w nadmorskich klubach, jako cel swojej podróży mogą wybrać Hurghadę. Niegdyś była to wioska rybacka, lecz obecnie to jeden z największych turystycznych kurortów. Cieszy się popularnością ze względu na lazurową wodę w Morzu Czerwonym, z którym łączą ją piaszczyste plaże.

Inne atrakcje – nurkowanie

Nurkowanie tlenowe to jeden z popularniejszych sportów wodnych, z którego w Egipcie korzystają turyści. Wody Morza Czerwonego oferują bogactwo podwodnego życia. Wielobarwne ryby i rafy koralowe można podglądać podczas podwodnego zwiedzania. Zobaczenie koralowców oraz mnóstwa gatunków różnobarwnych ryb umożliwia przejrzysta, lazurowa woda.

Kuchnia egipska

Będąc w Egipcie, szczególnie warto spróbować tamtejszych specjałów. Kuchnia egipska bogata jest w niezwykle aromatyczne dania takie jak shoarma oraz kofta. W Egipcie nie będą głodować także osoby na diecie wegetariańskiej ze względu na popularne falafele oraz dania z bakłażanów. Ze względu na bliskość morza można tam skosztować również doskonale przyrządzonych ryb, krewetek czy małży.

Egzotyczne wakacje tuż u podnóży Europy

Przygotuj przewodnik, spakuj walizkę i zarezerwuj lot do Kairu. Niesamowita egzotyka oraz bajeczne wakacje już na Ciebie czekają!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *