Kamień na ścianę – dlaczego warto i jaki wybrać?

Kamień jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem podczas aranżowania wnętrz. Jego ceny są obecnie znacznie niższe niż kiedyś, a uznaniem cieszy się zarówno ze względu na swój wygląd, jak i wytrzymałość. Poznaj zalety kamienia na ścianę i dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas jego wyboru.

Dlaczego kamień na ścianę to dobre rozwiązanie?

Kamień zastosujesz w każdym rodzaju wnętrza. Nada się on nie tylko na ściany, ale i na podłogi. Z jednej strony jest to rozwiązanie, które pasuje do każdego stylu, z drugiej inwestycja na długie lata. Dzięki temu, że kamień występuje w tak wielu różnych wariantach, z powodzeniem odnajdzie się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Nie trzeba też wspominać o jego właściwościach użytkowych – jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i łatwy do utrzymania w czystości. Nie wymaga też specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Na co zwracać uwagę, wybierając kamień na ścianę?

Decydując się pokryć ściany kamieniem, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Rodzaj kamienia

Kamień na ścianę może być pochodzenia granitowego, bazaltowego, piaskowego itd. Każdy z tych rodzajów będzie cechował się innymi właściwościami. Twardsze i mniej nasiąkliwe będą te pierwsze, miększe i chłonne te drugie. Nowoczesny kamień na ścianę może być jednak wykonany również… z betonu. To atrakcyjne rozwiązanie, które łączy maksymalną funkcjonalność z przystępnymi cenami.

Styl kamienia betonowego

Jeśli zdecydujesz się na kamień betonowy na ścianę, możesz wybierać spośród jego licznych wariantów stylistycznych. Współcześnie producenci dwoją się i troją, aby dostarczyć na rynek niebanalne produkty w tej kategorii. Dzięki profesjonalnej obróbce nadają betonowi wygląd naturalnego kamienia, starej cegły, a nawet… drewna. Takie możliwości pozwalają zaaranżować wnętrza w każdym możliwym stylu i cieszyć się z połączenia wytrzymałości betonu oraz estetyki surowców naturalnych.

Wykończenie kamienia

Kamień betonowy może występować w wielu atrakcyjnych wariantach. Ale także temu naturalnemu można nadać wyjątkowy wygląd. Następuje to w procesie odpowiedniej obróbki. Możesz więc mieć do czynienia z powierzchnią polerowaną, piaskowaną, płomieniowaną, szczotkowaną, ciosaną itd. Nie każdy z tych rodzajów wykończenia może zostać zastosowany na każdym kamieniu. Od danego procesu będzie zależał nie tylko wygląd kamienia ściennego, ale również jego śliskość czy odporność na zabrudzenia. Przemyśl więc wybór także pod kątem tego, w jakim pomieszczeniu chcesz go zastosować.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *