Choroby skóry głowy

Włosy są dla wielu z nas, szczególnie dla kobiet, bardzo ważnym elementem wyglądu. Traktujemy je często jako naszą wizytówkę. Dlatego też choroby skóry głowy są dla nas szczególnie dotkliwe i uciążliwe. Często bywają bardzo trudne do wyleczenia, choć zwykle da się z nimi skutecznie walczyć.


Łysienie

Łysienie to choroba, która może przydarzyć się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W społeczeństwie panuje często mylne przekonanie, że łysienie dotyczy tylko i wyłącznie mężczyzn w starszym wieku. Jest to mit, który nie ma pokrycia w rzeczywistości. Faktem jest natomiast to, że codziennie każdy z nas traci włosy – jest to całkowicie normalny proces. Jeśli jednak zauważymy, że nasze włosy wypadają nadmiernie, powinniśmy skonsultować nasz stan zdrowia ze specjalistą. Najlepiej udać się do trychologa. Często problemy z włosami są tylko objawem poważniejszej choroby. Łysienie może być spowodowane nadmiernym, długotrwałym stresem, anemią, niewłaściwą dietą. Może być to również objaw choroby tarczycy bądź skutek uboczny stosowanych przez nas leków.

 

Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest to choroba, która wywoływana jest przez nadmierną aktywność gruczołów łojowych na skórze głowy. Przez to, że produkują one zbyt dużą ilość sebum, rozwijają się na naszej skórze bakterie. To one powodują występowanie stanów zapalnych. Łojotokowe zapalenie skóry głowy to choroba, która jest przewlekła i często nawraca. Chory doświadcza tłustego łupieżu, który pojawia się na owłosionej skórze. Rozwijające się stany zapalne z kolei powodują, że skóra łuszczy się w postaci żółtawych łusek. Chory odczuwa dokuczliwe swędzenie oraz pieczenie, co znacznie pogarsza komfort życia. Dodatkowo łojotokowe zapalenie skóry głowy często staje się poważnym kompleksem osoby chorej.

 

Łupież

Łupież to choroba, która dotyka bardzo wielu osób. Polega na nadmiernym łuszczeniu się skóry głowy. Wyróżniamy dwie jej postacie – łupież suchy oraz łupież tłusty. Łupież suchy charakteryzuje się tym, że złuszczony naskórek zsypuje się z włosów i osiada często na ubraniach. Przy łupieżu tłustym natomiast łuski skóry przyklejają się do włosów i często trudno jest je od nich oddzielić. Łagodną postać łupieżu można wyleczyć samodzielnie. W aptekach i drogeriach można nabyć w niskich cenach specjalne szampony, które mają za zadanie przeciwdziałać tej dolegliwości. Czasem zdarza się jednak, że łupież przyjmuje cięższą postać, co może spowodować duże kompleksy u osoby chorej. Wówczas najlepiej udać się do trychologa, który wdroży odpowiednie leczenie.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *