Preparaty na komary

W okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na ukąszenia komarów, meszek os i kleszczy. Z większą ilość tych dokuczliwych owadów możemy spotkać nad rzekami, jeziorami, stawami, a także w parkach, lasach i na ogródkach działkowych. Warto znać skuteczne sposoby odstraszające insekty. Dzięki temu unikniemy dotkliwego pogryzienia.

Gotowe preparaty.

Najprostszą metodą na komary, kleszcze i meszki są preparaty na komary i kleszcze w sprayu do spryskiwania odzieży lub w formie żelu do stosowania na skórę. Repelenty warto zastosować w domu przed wycieczką na łąkę, do lasu czy nad jezioro, a następnie powtarzać ich aplikację co 2-3 godziny. Do wyboru masz szeroką gamę takich preparatów- zarówno zawierające substancje syntetyczne, jak i naturalne wyciągi roślinne. Te drugie są polecane dla dzieci, alergików i osób o wrażliwej skórze.
Świece.

W każdej drogerii kupisz popularne i niedrogie świece zapachowe odstraszające insekty. Zawierają one olejki eteryczne na przykład lawendowy, za którymi nie przepadają komary i meszki. Ich zapach jest jednak bardzo przyjemny dla ludzi. Jedna świeca zapewnia kilkugodzinną ochronę przed niechcianymi owadami.

Rośliny.

Na działce, tarasie lub balkonie warto zasadzić rośliny, które swoim aromatem odstraszają nieproszonych owadzich gości. Sprawdzi się kwitnąca przez całe lato kocimiętka, która zniechęca komary. Tak samo działa majestatyczny zimozielony krzew mirtu. Bardzo skuteczny przeciw meszkom jest z kolei piękny heliotrop o fioletowych kwiatach. Ta bardzo dekoracyjna roślina wydziela silny waniliowy aromat.

Urządzenia ultradźwiękowe.

Nowoczesne urządzenia emitujące ultradźwięki i w ten sposób odstraszające owady są szczególnie polecane osobom cierpiącym na silne alergie, które nie mogą stosować preparatów chemicznych i olejków eterycznych. Są one w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt i zupełnie niesłyszalne. Odznaczają się bardzo wysoką skutecznością odstraszania nie tylko komarów i meszek, ale również os i pająków. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju urządzenia – od takich, które włączamy do kontaktu, po te do zawieszenia na szyi i noszenia na ręku jak zegarek.

Warto zainwestować w ochronę przed ukąszeniami owadów, ponieważ mogą one nieść ze są bardzo przykre następstwa, zwłaszcza u alergików i małych dzieci. Ukąszenia komarów rzadko bywają groźne, natomiast pogryzienie przez meszki może prowadzić do powstania trudno gojących się ropiejących ranek, a ugryzienia kleszczy to ryzyko bardzo poważnych chorób takich jak kleszczowe zapalenie mózgu i borelioza.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *