Psychologia porady – poznaj te metody.

Cztery ciekawe porady psychologiczne.

1. Jeśli chcesz, aby inni otworzyli się przed tobą lub jak ty, uczyń z nich najważniejszą rzecz na świecie. W psychologii nazywa się to „aktywnym słuchaniem”. Wszystko, co musisz zrobić, to poświęcić im całą uwagę, gdy mówią. Istnieje kilka sposobów wdrożenia tego:

  • Pomyśl, że musisz przygotować godzinną prezentację na temat tego, o czym rozmawiali.
  • Zachowuj się, jakby mieli coś do przekazania, co da ci milion dolarów.
  • Słuchaj tak jakbyś rozmawiał ze swoim guru lub bogiem.

Dzięki temu będziesz zwracać pełną uwagę na to, co mówią. Różnica jest niewielka w twoich oczach, ale jej podświadomy efekt jest ogromny! Ludzie to poczują i z przyjemnością z tobą porozmawiają, bo sprawisz, że poczują się jak oni są ważni. Co jest jednym z najbardziej pożądanych uczuć na świecie.

Spróbuj przejść cały dzień, zwracając pełną uwagę na wszystkich i otrzymaj odpowiedzi następnego dnia. Będziesz zaskoczony różnicą, jaką dla nich zrobiła.

 

Porady psychologia – http://www.poradniki24h.pl/temat/psychologia/

2. Widzisz, co myślisz. Wykorzystajmy do tego przykład. Kierowca, który wierzy w stereotyp, że kobiety są złymi kierowcami, zobaczy zarówno złych kierowców będących mężczyznami i kobietami, jak i dobrych kierowców będących mężczyznami i kobietami. Ale chociaż widzi o równej ilości każdego z nich, będzie widział tylko złych kierowców kobiety i dobrych kierowców mężczyzn.

Jest to mechanizm bezpieczeństwa w naszym mózgu, aby potwierdzić, że mamy rację i wzmocnić nasze ego. Ciekawe jest to, że zdajesz sobie sprawę, że działa na to wszystko!

Kiedy myślimy o pozytywnych rzeczach, o tym, jak wielki jest świat i jak wspaniałe jest nasze życie, widzimy więcej dowodów na to w rzeczywistym świecie. To, co można uznać za normalne, będzie w tym punkcie uważane za wspaniałe. W ten sam sposób, gdy myślimy o tym, jak złe jest wszystko i co dzieje się z nami, widzimy normalne wydarzenia jako negatywne, a małe problemy jako gigantyczne.

Najlepszym sposobem wykorzystania tego na naszą korzyść jest myślenie o tym, jak chcemy aby wyglął świat. Ponieważ znajdujemy dowód na wszystko, czego szukamy, to od nas zależy, jak chcemy widzieć świat. Jeśli tego nie zrobimy, ktoś inny podejmie decyzję za nas.

Skuteczne użycie tego może prowadzić do szczęśliwszego życia, przepełnionego wdzięcznością i zdumieniem. Ale wymaga to praktyki i wysiłku.

3. Ruch tworzy emocje. Jest to wspólny przedmiot badań w psychologii i był badany w wielu różnych aspektach. Najpopularniejszym jest „Jak czuć się bardziej pewnie”. Badania w tym obszarze pokazały, że im więcej przestrzeni zajmujesz, tym bardziej jesteś pewny siebie. Kiedy siedzisz, siadaj z rozłożonymi nogami i wyciągniętymi rękami, stojąc, wstań wysoko i szeroko.

Co jest jeszcze bardziej zadziwiające niż te odkrycia, to fakt, że działa to z każdą emocją. Kiedykolwiek chcesz być szczęśliwy, podekscytowany, pewny siebie, seksowny, kochający lub cokolwiek innego, pomyśl tylko, co by zrobił człowiek z tymi cechami. Wyobraź sobie tę osobę w tej samej sytuacji: jak by się zachowali? Co by powiedzieli? Co by pomyśleli?

Zadaj sobie te pytania, a następnie po prostu skopiuj tę osobę w swojej głowie. W zależności od tego, jak się poruszasz i zachowujesz, twój mózg aktywuje obszary w mózgu odpowiadające emocjom, które przedstawiasz i uwalnia odpowiednie hormony, abyś czuł się w ten sposób!

4. Testowanie rzeczywistości. Wiele naszych codziennych problemów rodzi się z przemyślenia. Sprawiamy, że problemy są większe lub mniejsze niż są w rzeczywistości i potrzebują pomocy z tych strategii, aby rzeczywiście zobaczyć rzeczywistość. Bez tego nie rozwiążemy problemu, ponieważ albo wystraszyliśmy się, by spróbować, albo myślimy, że problem nie jest tak duży i nie sądzimy, że warto go rozwiązać.

 

Ośrodki, poradnie i kliniki psychologiczne – http://www.ekliniki.pl/centra-gabinety/typ_psychologia

 

W badaniu rzeczywistości psychoterapeuci zachęcają do obiektywnego spojrzenia na swoje problemy oraz do śledzenia negatywnych myśli i ich analizowania. Oto kilka typowych sposobów, jak to robimy:

  • Nadmierne uogólnienie. Myślenie, że jedno negatywne wydarzenie doprowadzi do coraz bardziej negatywnych wydarzeń, jest czymś, czego nie możemy wiedzieć. Generalizujemy znaczenie tego, co się dzieje, nawet jeśli nie mamy pojęcia. Zamiast tego myśl, że to jedno wydarzenie, kropka. To tylko jedno wydarzenie, a następne wydarzenie jest całkowicie od niego oddzielone. Mimo, że w twoim doświadczeniu mogło tak nie być, jeśli myślisz w ten sposób, wejdziesz w więcej sytuacji czując się wzmocnionym i uwierzysz w swoją zdolność do ciągłej zmiany wydarzeń.
  • W porównaniu do innych. Jest to niezwykle powszechne zjawisko. Szczerze mówiąc, nie mamy pojęcia, co przeszła ta druga osoba, aby się tam dostać. Mogli pracować przez 18 godzin każdego dnia przez ostatni rok, płacząc i pocąc się, aby dostać się tam, gdzie są dzisiaj. Nie zakładaj, że dotarli tam, gdzie są, z takim samym wysiłkiem, jaki zrobiłeś. Nie ma sensu porównywać się z innymi, ponieważ, o ile nie przeżywamy ich życia, nie mamy pojęcia, co im dolega. Nawet jeśli powiedzą nam, że będą mieć zniekształconą percepcję, a otrzymamy je z naszego punktu widzenia, co również przekreśla rzeczywistość. Zamiast porównywać się z innymi wokół siebie, porównaj się z tym, jak byłeś miesiąc lub rok temu. Jedynym prawdziwym punktem odniesienia, jaki masz, jest przeszłość.
  • Obwinianie innych. Chcemy ułatwić sobie życie. A co jest łatwiejsze niż powiedzenie, że nie ponosimy winy za to, co się dzieje? Tak łatwo jest popchnąć winę na innych, lub na samo życie, ponieważ nie mogą się bronić. Kiedy obwiniamy innych za nasze nieszczęście, terapeuci będą interweniować i rozpocząć zmianę paradygmatu. Zachęcają, aby przez chwilę brali odpowiedzialność za wszystko. Oczywiście może to prowadzić do drugiej skrajności, ale chodzi o to, aby najpierw wyrwać się z nawyku obwiniania innych. Kiedy sami przyjmujemy odpowiedzialność, jest bardziej prawdopodobne, że podejmiemy działania, aby to poprawić.
  • Myślenie w „Wszystko” lub „Nic”. Aby przezwyciężyć to, powinieneś być bardzo precyzyjny w tym, co mówisz. W ten sposób wiele pojedynków zaczyna się od par. Zwroty takie jak „Zawsze to robisz” lub „Nigdy tego nie robisz” prowadzą do wypaczonej percepcji rzeczywistości. Zamiast tego zastanów się, jak często coś działo się w ostatnim tygodniu lub miesiącu i policz dokładną liczbę. To usunie myślenie ekstremistyczne, przybliżając cię do rozwiązania problemu.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *