Najszybszy Internet w Wielkopolsce

Szybki Internet to gwarancja m.in. sprawnego poruszania się po stronach WWW, przeglądania poczty, korzystania z komunikatorów oraz pobierania dużej ilości danych (np. przy ściąganiu plików, oglądaniu filmów HD lub graniu online). Czym się kierować przy wyborze konkretnej oferty i jaki jest najszybszy Internet w Wielkopolsce?

Szybki Internet – czyli jaki?

Najszybszy Internet to taki, który pozwala na ściągnięcie dużych plików w ciągu kilku sekund i na płynne odtwarzanie obrazów z filmu lub z gry komputerowej nawet w godzinach szczytu. Tym, o czym jednak często zapomina się przy wyborze konkretnej oferty Internetu, jest stabilność łącza. Co z tego, jeśli operator oferuje szybki transfer danych, jeśli sieć jest niestabilna i często dochodzi do zerwania sygnału lub spowolnienia jej pracy?

Tego, czy łącze charakteryzuje się odpowiednią stabilnością, można się dowiedzieć na podstawie opinii użytkowników Internetu oferowanego przez konkretnego operatora. Najlepsze w tej kwestii są światłowody, które oprócz tego, że są szybkie, ze względu na swoją budowę, są dodatkowo szczególnie odporne na działanie szeregu czynników zewnętrznych (w tym m.in. pogodowych). Kabel światłowodowy składa się z jednego lub z większej liczby włókien szklanych, które prowadzą impulsy światła. Jest on chroniony m.in. przez wzmocnienie (np. z włókna aramidowego) i żelowe uszczelnienie środka, a każdy przewód światłowodowy – przez dodatkową włókninę. W przypadku światłowodów nie trzeba się zatem obawiać o tzw. lagi lub nagłe zrywanie połączenia, które bywa często fatalne w skutkach.

Operatorzy Internetu w Wielkopolsce

Na terenie Wielkopolski działa wielu operatorów Internetu, którzy oferują nie tylko dostęp do klasycznej sieci przewodowej, ale również do ultraszybkiej sieci światłowodowej, gdzie prędkość pobierania i wysyłania danych (przy symetrycznym łączu) jest często wyższa niż 1 Gb/s. Takie prędkości udało się uzyskać dzięki rozwojowi technologii i dostępowi do sieci coraz większej liczby użytkowników. Jeśli chodzi o najszybszy Internet w Wielkopolsce, można go spotkać u popularnego operatora INEA. W najnowszej ofercie znajduje się m.in. dostęp do sieci o prędkości pobierania i wysyłania danych 10 Gb/s.

Taka prędkość oznacza, że plik, który waży 1 gigabajt, może zostać ściągnięty lub przesłany w czasie nieprzekraczającym 2 sekund. Jest to szybkość podobna do tej, którą używają komputery przy przenoszeniu plików z jednego do drugiego folderu. Korzystając z takiego Internetu, można się poczuć tak, jakby przesyłało się dane w obszarze własnego komputera. Internet światłowodowy o prędkości 1 lub 10 Gb/s spełnia zatem większość oczekiwań, jeśli chodzi o przesyłanie plików dużych aplikacji, oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości czy też rozgrywkę komputerową online.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *