Kto może się ubiegać o kredyt online?

Kredyty online już od dłuższego czasu znane są szerokiemu gronu klientów firm finansowych jako sposób na rozwiązanie nagłych problemów z płynnością finansową. Są również jedynym rozwiązaniem dla niektórych klientów, którzy na kredyt w banku nie mają szans z różnych przyczyn. Jak uzyskać kredyt online?

 

Kto może dostać kredyt online?

O kredyt online, o którym więcej przeczytać można na blogu firmy KFF24, może się ubiegać każdy pełnoletni obywatel naszego kraju, który posiada ważny dowód osobisty. To podstawowe warunki, które musi spełniać każdy klient większości instytucji pozabankowych zajmujących się udzielaniem kredytów online. Można je łatwo wytłumaczyć.

Po pierwsze udzielanie pożyczek osobom niepełnoletnim nie jest możliwe, gdyż osoby takie wciąż znajdują się pod opieką rodziców lub opiekunów i to oni ponoszą ewentualną odpowiedzialność za działania młodego człowieka. Niektóre z firm ograniczają swoją ofertę jeszcze bardziej i udzielają kredytów wyłącznie osobom, które ukończyły już 20 lub 21 rok życia. Osoby tuż po 18 urodzinach zwykle pozostają bowiem wciąż na utrzymaniu rodziców i nie zawsze są w stanie samodzielnie spłacić zaciągnięte zobowiązanie w terminie, podczas gdy niewiele starsi od nich 20- czy 21-latkowie w większości pracują na pełny etat lub przynajmniej dorywczo dorabiają podczas studiów.

Po drugie potencjalny klient firmy pozabankowej udzielającej kredytów online powinien dla większości firm być obywatelem naszego kraju. Firmy finansowe często uniemożliwiają uzyskanie kredytu cudzoziemcom ze względu na fakt, że w razie niespłacenia należności i wyjazdu z Polski odzyskiwanie długu może wiązać się z wysokimi, a często wręcz nieopłacalnymi kosztami. Dlatego też pożyczki pozabankowe oferuje cudzoziemcom tylko kilka z obecnych na polskim rynku firm finansowych, zwykle obostrzając je dodatkowymi zasadami, takimi jak konieczność potwierdzenia stałego zatrudnienia oraz możliwości stałego pobytu. Ponadto nawet jeżeli osoba niebędąca obywatelem naszego kraju uzyska w jednej z nielicznych firm finansowych kredyt online, zwykle nie będzie on opiewał na zbyt wysoką sumę.

Trzeci warunek wiąże się bezpośrednio z możliwością identyfikacji klienta przez firmę finansową. Ważny dowód osobisty należy bowiem okazać – lub, w przypadku kredytów online, przesłać jego skan lub zdjęcie – w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Z kwestią tą wiąże się wiele obaw. Jak ustrzec się przed nieuczciwymi klientami firm finansowych? Tego dowiesz się z bloga firmy KFF24!

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *