Adler. Tajemnica zamku Bazina – powieść która wciąga

Jesień 2018 zaowocowała atrakcyjną powieścią Marty Merriday — „Adler. Tajemnica zamku Bazina”. Od pierwszych stron powieść przenosi nas w niezwykłe, tajemnicze miejsca na mapie świata: góry fałdowe we wschodniej części Rosji – Sichote-Aliń, mroczne angielskie lasy i opustoszałe, deszczowe gór Szkocji. Przemierzając te dzikie okolice, można natknąć się na stworzenia z pogranicza świata fantasy, na przykład — baobary!

Adler. Tajemnica zamku Bazina to niesamowita opowieść, gdzie przygoda łączy się z tajemnicą i grozą. Nie brakuje tutaj wymownych postaci i wesołych dialogów. Wspólnie z tytułowym bohaterem, synem legendarnego szkockiego tropiciela baobabów, młodym zoologiem i łowcą o pseudonimie Adler, wybieramy się do miasteczka Pelham na południu Anglii, ażeby rozgryźć mroczny sekret, jaki skrywają tamtejsze lasy.

Przeczytaj – Wywiad z autorką – „Adler to trochę taki mój alter ego” – wywiad z Martą Merriday

Kiedy w godzinach popołudniowych Pelham pustoszeje, gdy zamknięte zostają kawiarnie i sklepy, z pogodnego miasteczka przeistacza się w odizolowaną mieścinę, ściśniętą w kleszczach dzikiej natury. Z dala od cywilizacji, od innych miast. Naokoło jedynie pradawna knieja, pola i moczary. Królestwo dzikiej fauny.

Młody naukowiec a jednakowo wyborny łowca to bohater wykwalifikowany do wyzwania, jakim okaże się rozwiązanie krwawej tajemnicy, jaką kryją angielskie lasy. Jednakże, zanim osiągnie finisz, dokona mnóstwo nietypowych – niekiedy przerażających, a niekiedy zabawnych – przygód, zyskując nowych przyjaciół oraz niekiedy i wrogów. Jak przystało na nietuzinkową postać, Adler posiada również własne tajemnice.

Na północy, w oddalonym o setki mil Edynburgu, wybucha pożar, z którym nasz bohater musi się uporać, bo przecież każda minuta zwłoki obraca w popiół jego marzenia. Adler. Tajemnica zamku Bazina to powieść która wciąga!!!

Informacje o książce na stronie – http://www.pl.martamerriday.com/

http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina/

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11075/idziesz-do-lasu-uwazaj-na-baobary

Powieść starannie wydana w twardej oprawie, dostępna jest również jako ebook oraz audiobook (czyta Leszek Filipowicz), których fragmenty możecie przeczytać oraz posłuchać na stronie

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *