Jak sprawdzić wiarygodności taksówkarza?

Rachunek nawet na kilkaset złotych za przejechanie krótkiego odcinka w mieście? Tak, to możliwe! Na takie niebezpieczeństwo narażone są przede wszystkim te osoby, które nie sprawdzą dokładnie, czy mają do czynienia z prawdziwą taxi. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Co jakiś czas w mediach można spotkać się z materiałami poświęconymi nierzetelnym taksówkarzom, a właściwie osobom, które podszywają się pod taksówkarzy i nie są zrzeszone w żadnych korporacjach. Zamiast tego oferują swoje usługi jako przewozy samochodem, pobierając za nie znacznie większe opłaty. Jeśli nie chcemy narazić się na takie niebezpieczeństwo, powinniśmy zawsze sprawdzić, czy rzeczywiście kierowca taxi posiada odpowiednie uprawnienia. Jak to zrobić?

Sprawdź samochód i kierowcę zanim trzaśniesz drzwiami

Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na odpowiednie oznakowanie samochodu, na którym oraz w którym powinny znaleźć się także odpowiednie informacje wskazujące, że mamy do czynienia z bezpieczną usługą taxi. Każde miasto ma nieco inne standardy oznakowania taksówek. Przykładowo, kierowca taxi w Warszawie powinien posiadać:

  • żółto-czerwony pas z pięciocyfrowym numerem bocznym i herb Warszawy na drzwiach
  • tabliczkę z hologramem, numerem licencji i numerem rejestracyjnym samochodu umieszczoną na przedniej szybie
  • cennik usług na szybie prawych tylnych drzwi
  • identyfikator kierowcy z hologramem, jego zdjęciem i imieniem i nazwiskiem w środku taksówki oraz kasę fiskalną

W przypadku innych miast oznakowanie to może być inne – dokładne informacje można najczęściej znaleźć na stronach miejskich lub stronach korporacji taksówkarskich. Jak nie narazić się na niebezpieczeństwo? Skontaktuj się bezpośrednio z korporacją Jeśli chcemy dodatkowo zmniejszyć ryzyko, powinniśmy uważać na pojazdy stojące na postojach – to właśnie tam ryzyko wejścia do „fałszywej taksówki” jest najwyższe. Zamiast tego lepiej zdecydować się na zamówienie taksówki przez telefon albo skorzystać ze specjalnych aplikacji pozwalających na zamawianie taxi przez smartfona.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *