Fantastyka i fantasy dla dorosłych i młodzieży – co czytać?

Dorośli i młodzież coraz częściej sięga po fantastykę i fantasy. Te gatunki zyskują bowiem znaczącą popularność. Dzięki nim oderwanie się od szarej rzeczywistości jest przecież naprawdę możliwe.

Na rynku wydawniczym znajdziemy niezliczone ilości książek z wielu gatunków. Wydawcy starają się wychodzić naprzeciw potrzebom czytelników, stąd możemy liczyć, że znajdziemy książkę dla siebie. Okazuje się, że rosnącą popularnością cieszą się książki z gatunku fantastyka i fantasy. Możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości i wnikania do wyobrażonych przestrzeni po prostu kusi.

Rutyna i przewidywalna codzienność potrafi męczyć. Jako jedną z form relaksu wybieramy czytanie i liczymy, że pozwoli nam ona na odprężenie. Autorów fantastyki i fantasy ogranicza jedynie wyobraźnia. Właśnie dlatego możemy liczyć na niespotykane wcześniej wrażenia.

Oczywiście gusta literackie bywają różne, więc i w tej grupie książek znajdziemy odmienne propozycje. Wystarczy jednak poświecić moment, a na pewno wśród nich znajdziemy niepowtarzalną pozycję.  Poznajmy więc fantastykę i fantasy dla dorosłych i młodzieży.

 

——————-

Książki fantasy dla młodzieży i dorosłych pisze Marcin Zajdler. Autor, miłośnik fantastyki zawsze marzył, by wykreować własny fantastyczny świat i sprostał temu zadaniu.

Wielopłaszczyznowa powieść „Anara” szybko zyskała uznanie wśród czytelników. Docenili oni, że fantastyka została połączona z elementami grozy, dynamiczną sensacją i romansem.

Fabuła powieści przeniesie nas do niezwykłego świata. Wkraczając na teren królestwa  Ar-khanu możemy się przerazić. W tej niesprzyjającej krainie nie ma miejsca na litość. Urokliwe krajobrazy okazują się zwodne, bo zło kryje się w każdym zakamarku. Bohater Aleks będzie musiał stoczyć wiele potyczek w tym najważniejszą, walkę ze samym sobą. Czytelnicy lubiący sceny potyczek będą usatysfakcjonowani, bo wartka akcja jest ich pełna. Nie zabraknie nawet tak przerażających, jak zmagania Aleksa z przerażającym krwioplujem.

 

Książka w sprzedaży na stronie – http://tylkorelaks.pl/476-anara-9788379004911.html

—————————-

„Anara. Zagłada” to kontynuacja „Anary”. Scen walk z przerażającymi potworami ponownie nie zabraknie. Królestwo Ar-khanu zdaje się coraz bardziej przerażające, bo zło rośnie w siłę, a jego kapłani mogą przeistaczać się w krwiożercze potwory.

Cechą charakterystyczną tej serii są dynamiczne, zaskakujące zwroty akcji i intensywne tempo narracji. To dzięki niemu trudno oderwać się od lektury. Ponownie przyjdzie nam spotkać Ayame i Mei, czyli olbrzymią tygrysią mamę i jej ludzką córką. To jedne z najbardziej niezwykłych postaci występujących w tej książce. Aleks znów będzie musiał dowieść swej siły. Zbliża się bowiem dzień ostatecznego starcia z siłami Ar-khanu. Pojawią się nowe zagrożenia i z każdą chwilą będą zdawały się coraz bardziej zatrważające. Dojdzie do serii krwawych mordów, w których będą ginąć zwierzęta i ludzie. Pojawi się też nowy wróg. Czy Aleks zdoła zapobiec zagładzie?

Książka w sprzedaży na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/anara-zaglada/

 

—————————-

Fantastyka i fantasy dla dorosłych to książki Wiktora Pielewina. Ten topowy, rosyjski prozaik uznany za wizjonera i  jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury, zachwyca czytelników i krytyków literackich na całym świecie, stąd warto zwrócić uwagę na jego najlepsze powieści.

„S.N.U.F.F.” to science-fiction, które zaskakuje trafnym, przekazem. Ta oszałamiająca, pełna aluzji, postapokaliptyczna powieść prezentuje wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.

Akcja rozwija się stopniowo, dlatego wstęp nie przygotuje nas na wrażenia, które odczujemy w trakcie czytania. Fabuła pozwoli nam przeanalizować powiązania i czynniki istniejące od niemal trzech stuleci w konfliktach toczonych między dwoma krajami i ich kulturami. Jest to cywilizowane Bizancjum/Big Biz i barbarzyńska Ork-krainia (Urkaina). Choć bieda staje naprzeciw bogactwa, a rozwój technologiczny ściera się z zacofaniem. Te dwie, tak odmienne krainy wiele łączy, o czym przekonamy się w trakcie lektury. Ważna postać to bohater, pilot drona Damilola Karpov, który na potrzeby Bizancjum sporządza krańcowo brutalne filmiki bez cenzury, znane jako snuff-y. To one mają dowodzić, że walka z mieszkańcami Ork-krainy, jest koniecznością. Co więcej, Bizancjum potrzebuje ofiar, by stworzyć obraz obcego. To zadziwiające, ale aluzje i spekulacyjny filtru fikcji pozwolił Pielewinowi zobrazować siłę coraz bardziej niepokojących zjawisk społecznych współczesnego świata.

Książka w sprzedaży na stronie – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

—————————-

„Miłość do trzech Zuckerbrinów” to jedna z najchętniej czytanych książek fantasy. Fabuła wskazuje bowiem na zagrożenia, jakie niosą ze sobą media. Społeczeństwo internetu, konsumeryzmu i niewolnictwa informacyjnego nie jest świadome zagrożenia.

Brak anonimowości niesie jednak ze sobą realne ryzyko. W trakcie lektury zostaniemy skłonieni do wielu istotnych refleksji. Jedna z ważniejszych pojawi się w trakcie próby udzielenia odpowiedzi na pytanie. W jaki sposób w przyszłości będzie funkcjonować ludzkość, która jest coraz bardziej, zależna od wirtualnego świata? Nawet w tytule powieści ukryty został przekaz. Termin „Zuckerbring” zawiera dane dwóch gigantów internetowego świata. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Trzeciego będziemy próbować odnaleźć w trakcie czytania. Zaskakiwać, a nawet przerażać będzie nas dosłownie wszystko. Główny bohater zostanie Kiklopem, czyli „otrzyma” dodatkowe, trzecie oko, ucho i drugi nos oraz usta, a dzięki temu będzie mógł widzieć wszystko i odpowiadać za równowagę świata. „Zuckerbrinowie” ujawnieni zostaną natomiast jako zabójczy, potrójny wirus.

Książka w sprzedaży na stronie – http://tylkorelaks.pl/692-milosc-do-trzech-zuckerbrinow-9788381190923.html

 

—————————-

Fantastyka, która cieszy się coraz większą popularnością, jest gatunkiem, po który bardzo chętnie sięga też młodzież. Warto więc wskazać książki, które prócz dorosłych czytelników może również wybierać ta grupa.

 „Adler. Tajemnica zamku Bazina” to inspirowana tajemniczym klimatem Wysp Brytyjskich powieść przygodowo-fantastyczna, której akcja rozgrywa się we współczesnych czasach. Niespodziewanych zajść rozgrywających się w enigmatycznych, pełnych mrocznych zagadek lasach Sussex nie zabraknie.

Będziemy śledzić losy Adlera. Jest to młody, szkocki student zoologii, i członek elitarnego Klubu Zoologów. Bohater ten jako pasjonat myślistwa sprawdził się również w roli łowcy egzotycznych bestii. Umiejętności te wielokrotnie okazują się przydatne i to one sprawią, że Adler zostanie poproszony o wsparcie. Od  pewnego czasu na terenach południowej Anglii mają miejsce krwawe wydarzenia. Na domiar złego w Halloweenową noc, rozegrały się one w ruinach klasztoru. Z południa przybędzie więc zdesperowany dżentelmen,  licząc, że Adlerowi uda się wyjaśnić przerażającą zagadkę lasów Sussex. Będzie niebezpiecznie, ale ktoś musi zaryzykować i padnie właśnie na niego. Adler znajdzie się w osobliwej krainie zamieszkanej przez wojowniczych farmerów, kłusowników i arystokratów. Między nimi jest sprawca krwawych zajść, ale jak go zidentyfikować? Tego dowiemy się w trakcie tej pasjonującej lektury.

Książka w sprzedaży na stronie – http://tylkorelaks.pl/763-adler-tajemnica-zamku-bazina-9788381192866.html

 

—————————-

,,Wigilia Dnia Zmarłych” to poruszający surrealistyczny romans zawierający wyraźny wątek fantastyczny. Przyjdzie nam zastanowić się, czy we współczesnym świecie prawdziwa miłość ma jeszcze szansę istnieć i zadumać się nad postępującą degradacją społeczeństwa.

Oskar, główny bohater to samotnik, który nie szuka na siłę kontaktu z innymi ludźmi. Wszystko się zmieni, gdy pozna trójkę nowych osób. Zaproszą go one na halloweenowy bal przebierańców. Uroczystość odbędzie się w niezwykłym zamku. Splot okoliczności sprawi, że Oscar zostanie członkiem gangu i weźmie udział w przerażającym widowisku. Należy wspomnieć, że autor pisząc powieść, inspirował się książką Edgara Allana Poe – „Maska śmierci szkarłatnej”.

 

Książka w sprzedaży na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/wigilia-dnia-zmarlych/

—————————-

Intrygujące fantasy, a zarazem książka przygodowa dedykowana przede wszystkim młodzieży to „Skarb Szeptuchy”. Fabuła pozwala wniknąć w świat wierzeń słowiańskich.

Zyskamy niepowtarzalną okazję, by poznawać mądrości i wierzenia ludowe. Od dawna z ich siły korzystały zapomniane przez nas plemiona. Treść tej książki niejako przybliży nas więc do naszych „korzeni”. Na pewno oczarują nas przepastne jeziora, opuszczone dworki, szeptuchy, czy pradawne demony, a dzięki nim długo nie zapomnimy o tej książce.

 

Książka w sprzedaży na stronie – http://tylkorelaks.pl/741-skarb-szeptuchy-9788381191845.html

—————————-

„Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” to niesamowita historia, inna niż wszystkie. Wspaniale ukazuje trudne wybory pomiędzy uczuciami a obowiązkami oraz rodzinne tragedie, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Obyczajowość i codzienność łączy z elementami fantastycznymi, dodatkowo wplatając w to świat starożytnej Grecji, czarownic i klątw.

Historia ta trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Niesamowite zwroty akcji oraz przenikanie się świata mitycznego, ludzkiego i pozaziemskiego sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury.

Książka w sprzedaży na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/skrzynia-z-uspionym-przeznaczeniem/

—————————-

Fantastyka to jeden z najchętniej czytanych gatunków literackichhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/top-5-najlepsze-ksiazki-fantasy-ktore-warto-siegnac/

—————————-

Fantastyka i fantasy jest w stanie oczarować każdego. Doskonały wybór książek z tych gatunków znajdą Państwo na stronie:

http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/fantastyka-fantasy-i-science-fiction

 

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *