Regulacja brwi: pęseta czy wosk?

W ostatnich sezonach brwi pełnią pierwszoplanową rolę w makijażu twarzy. Poprawnie wyregulowane i wypielęgnowane brwi są marzeniem wielu kobiet. Dodają również odpowiedniego charakteru spojrzeniu. Jaka metoda regulacji brwi okaże się najlepsza?

Sposoby regulacji brwi: penseta czy wosk

Najpopularniejszą i jednocześnie najłatwiejszą metodą regulowania brwi jest wyrywanie włosków przy pomocy pęsety. Panie równie często decydują się na depilację za pomocą wosku. Oba sposoby mają zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Wszystko zależy od naszych wymagań i oczekiwań względem rezultatów.

Regulacja brwi za pomocą pęsety

Przed regulacją brwi tym sposobem, należy zaopatrzyć się w odpowiednią pęsetę z właściwie zaostrzoną końcówką. Taki przyrząd można kupić w każdej drogerii. Aby regulacja przyniosła jak najlepsze efekty, włoski należy wyrywać w kierunku ich wzrostu. Muszą to być szybkie i energiczne ruchy. Cały zabieg trwa bardzo krótko, jednak może okazać się problematyczny dla osób, mających problemy ze wzrokiem. Dostrzeżenie i usunięcie najmniejszych, pojedynczych włosków czasem potrafi sprawić trudności. Zaczerwienie po depilacji nie jest zbyt duże, na dodatek znika w błyskawicznym czasie.

Depilacja brwi woskiem

Regulowanie brwi za pomocą wosku jest znacznie bardziej bolesne, jednak nie wymaga takiej dokładności i precyzji. Przed nałożeniem wosku, koniecznością jest znieczulenie okolic brwi wyjętą z zamrażalnika łyżką lub kostkami lodu. Depilacja woskiem może odbywać się na ciepło, klasycznym kremem lub zimno przy użyciu specjalnych plastrów. Pierwsza metoda jest zdecydowanie dużo bardziej skuteczna. Wysoka temperatura pomaga w łatwiejszym usuwaniu włosków, jednak należy uważać, żeby wosk miał odpowiednią temperaturę, gdyż łatwo można się poparzyć. Rozgrzany wosk, należy nałożyć na twarz patyczkiem, nakleić plaster i jak najszybszym ruchem oderwać. Sposób z gotowymi plastrami jest nieco łatwiejszy, ale niestety efekty są mniejsze. W tym wypadku, wystarczy tylko samodzielnie rozgrzać plastry w dłoniach, przykleić w wybranym miejscu i oderwać. Po obu technikach depilacji warto posmarować zaczerwienione miejsce łagodzącym preparatem kosmetycznym.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *