Regulacja brwi: pęseta czy wosk?

W ostatnich sezonach brwi pełnią pierwszoplanową rolę w makijażu twarzy. Poprawnie wyregulowane i wypielęgnowane brwi są marzeniem wielu kobiet. Dodają również odpowiedniego charakteru spojrzeniu. Jaka metoda regulacji brwi okaże się najlepsza?

Sposoby regulacji brwi: penseta czy wosk

Najpopularniejszą i jednocześnie najłatwiejszą metodą regulowania brwi jest wyrywanie włosków przy pomocy pęsety. Panie równie często decydują się na depilację za pomocą wosku. Oba sposoby mają zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Wszystko zależy od naszych wymagań i oczekiwań względem rezultatów.

Regulacja brwi za pomocą pęsety

Przed regulacją brwi tym sposobem, należy zaopatrzyć się w odpowiednią pęsetę z właściwie zaostrzoną końcówką. Taki przyrząd można kupić w każdej drogerii. Aby regulacja przyniosła jak najlepsze efekty, włoski należy wyrywać w kierunku ich wzrostu. Muszą to być szybkie i energiczne ruchy. Cały zabieg trwa bardzo krótko, jednak może okazać się problematyczny dla osób, mających problemy ze wzrokiem. Dostrzeżenie i usunięcie najmniejszych, pojedynczych włosków czasem potrafi sprawić trudności. Zaczerwienie po depilacji nie jest zbyt duże, na dodatek znika w błyskawicznym czasie.

Depilacja brwi woskiem

Regulowanie brwi za pomocą wosku jest znacznie bardziej bolesne, jednak nie wymaga takiej dokładności i precyzji. Przed nałożeniem wosku, koniecznością jest znieczulenie okolic brwi wyjętą z zamrażalnika łyżką lub kostkami lodu. Depilacja woskiem może odbywać się na ciepło, klasycznym kremem lub zimno przy użyciu specjalnych plastrów. Pierwsza metoda jest zdecydowanie dużo bardziej skuteczna. Wysoka temperatura pomaga w łatwiejszym usuwaniu włosków, jednak należy uważać, żeby wosk miał odpowiednią temperaturę, gdyż łatwo można się poparzyć. Rozgrzany wosk, należy nałożyć na twarz patyczkiem, nakleić plaster i jak najszybszym ruchem oderwać. Sposób z gotowymi plastrami jest nieco łatwiejszy, ale niestety efekty są mniejsze. W tym wypadku, wystarczy tylko samodzielnie rozgrzać plastry w dłoniach, przykleić w wybranym miejscu i oderwać. Po obu technikach depilacji warto posmarować zaczerwienione miejsce łagodzącym preparatem kosmetycznym.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *