Wrześniowe premiery Wydawnictwa Psychoskok: Remedium oraz Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II

Wydawnictwo Psychoskok prezentuje wrześniowe premiery książkowe. Jedną z publikacji są „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” – Piotr Ryttel i Karol Ryttel. Są to historie oparte na faktach. Drugą pozycją jest „Remedium” Tomasza Kozłowskiego. Powieść obyczajowo-przygodowo-historyczna z elementami fantasy
Wrześniowe premiery Wydawnictwa Psychoskok

Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II – Piotr Ryttel, Karol Ryttel

Premiera: 8.09.2018

Zarówno w części pierwszej „Historie kryminalne. Wiek XIX. cz. I” jak i w II „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” autorzy przeplatają historie tragiczne z tymi o mniejszym natężeniu dramatyzmu, a nawet humorystycznymi.

Jedną z historii jest: „Więzienie w Niżnym Nowogrodzie”

Uwagę przeprowadzających kontrolę zwróciły dwie cele, najwidoczniej przeznaczone na miejsce tortur i znęcania się nad więźniarkami. Pierwsza cela znajdowała się na piętrze budynku, w ciemnym korytarzu. Miała nieco ponad 5 łokci długości i dwa szerokości. Była ciemna, bez okna i oświetlenia. Nie było w niej ogrzewania. W ścianie celi umocowane były dwa metalowe kółka. Jedno wyżej, około trzech łokci nad podłogą, drugie niżej. Łatwo było domyślić się, do czego służyły. Gdy zakutą w łańcuch osadzoną przymocowano do górnego kółka, to zmuszona była stać przez okres kary z podniesionymi do góry rękami, gdy do dolnego – musiała klęczeć. W obydwu sytuacjach nie było możliwości poruszania się i choćby w minimalnym stopniu zmiany pozycji.

Amatorzy historii miłosnych i romantycznych zainteresują się opowiadaniem o zbóju noszącym egzotyczne miano – Kara Ali. Nie brakuje tu także opowiadań o okrutnej obojętności ludzkiej. Również o tym jak szanowani obywatele, w tym wysoki urzędnik magistratu, swoim niecnym działaniem doprowadzają młodą dziewczynę do tragedii.

Kilka słów o autorach książek:

Piotr Ryttel

Należy do zespołu redakcyjnego „More Maiorum” – internetowego magazynu genealogicznego. Zajmuje się wydarzeniami historycznymi z XIX i XX wieku. Postawił przed sobą zadanie przekazywania wiedzy o zdarzeniach ważnych, a dziś już nieznanych lub często zapomnianych.

„Historie kryminalne”, których jest autorem, wywołują emocje, a jednocześnie pozwalają poznać dawne obyczaje. Czytelnik ma również możliwość poznania przepisów prawnych obowiązujących na ziemiach polskich pod zaborami.

Karol Ryttel

Dzięki studiom językowym na uniwersytetach w Warszawie, Wilnie i Kłajpedzie, posiada wiedzę, która wykorzystana została przy tworzeniu „Historii kryminalnych”. Jest też ich pierwszym korektorem. Interesuje się kryminologią i pracą operacyjną policji.

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-obyczajowe-wiek-xix-cz-ii/

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1/

Remedium – Tomasz Kozłowski

Premiera – 14.09.2018

Młoda Polska to okres w dziejach literatury, który przypada na lata 1890-1918. W tym czasie prężnie rozwijały się nowe prądy w malarstwie, takie jak impresjonizm, symbolizm czy też secesja. Wszystko to było spowite aurą indywidualizmu, tajemniczości i szeroko pojętej niezwykłości. Nie umknęło to zapewne Tomaszowi Kozłowskiemu, który w swoim ,,Remedium” przenosi czytelnika w tę niezwykłą epokę, a konkretnie w jej artystyczno-malarskie środowisko. Głównymi bohaterami mini powieści są Franciszek Okrumża, malarz, oraz Aniela, kobieta z jego obrazu. Wszystko zaczyna się od tajemniczego snu, w którym Franciszek widzi niezwykłą postać. Postanawia namalować ją na płótnie, a dziwnym zbiegiem okoliczności poznaje wówczas Anielę. Jak potoczą się ich losy? I dlaczego autor zatytułował swoją książkę łacińskim słowem oznaczającym… lek? Okazuje się, że wszystkie te wątki i zastanawiające kwestie Tomasz Kozłowski łączy w spójną całość. Dzięki kompozycji klamrowej, tworzonej przez ,,Prolog” oraz ,,Epilog”, przybliża się do czytelnika. ,,Remedium” to opowieść zwięzła, ale pełna treści. Nie brak tu zwrotów akcji, humoru, ale przede wszystkim niezwykłej historii miłosnej, która będzie miała równie niezwykły finał. Podwójny finał. Brzmi intrygująco, prawda?

http://www.psychoskok.pl/produkt/remedium/

http://www.psychoskok.pl/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *