Były handlowiec Deutsche Bank dołączył do japońskiej giełdy krypto

Kolejny trader w światowym gigancie bankowości

Zgodnie z zapowiedzią, Yasuo Matsuda, instytucjonalny inwestor z Deutsche Bank, dołączy do FXcoin jako starszy strateg krypto od września 2018 roku. Stanowisko stratega obejmuje dostarczanie analiz rynków kryptograficznych i codziennych raportów z działalności rynku.

Nowo mianowany 49-letni Matsuda pracował jako dealer walutowy w niemieckim banku od 2012 roku do czerwca.

FXcoin Ltd., założona we wrześniu 2017 r., Obecnie oczekuje zgody organu nadzoru finansowego z japońskiej agencji Financial Services Agency (FSA) w celu prowadzenia „działalności związanej z wirtualną walutą”. Startup podobno złożył wniosek do organu nadzoru o wymianę kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTCUSD) w ramach systemu licencyjnego, który został przyjęty w zeszłym roku.

Założyciel i dyrektor generalny FXcoin, Tomoo Onishi, jest weteranem w Deutsche Bank, mając ponad 12-letnie doświadczenie w dziale finansowym banku, zanim odszedł z pracy w grudniu 2017 roku.

Crypto startup podobno przyciągnął wielu byłych pracowników instytucjonalnych, w tym ekspertów handlowych z HSBC, Nomura i Mitsubishi UFJ Financial.

W oświadczeniu dla Bloomberga, Onishi stwierdził, że startup „próbuje zrobić wszystko, co może”, czekając na zatwierdzenie przez organy nadzoru, ujawniając, że FXcoin planuje zatrudniać „kolejne pięć osób z instytucji finansowych”, po nadchodzącej aprobacie.

Założony w 1870 roku w Berlinie Deutsche Bank uznawany jest za jedną z wiodących i najbardziej wpływowych instytucji finansowych na świecie. Na początku tego roku szef CIO Deutsche Bank, Markus Mueller, twierdził, że „zarządzanie”, które będzie legitymizowało inwestycje w kryptografię, może zająć „pięć do dziesięciu lat”.

Pod koniec grudnia główny ekonomista Deutsche Bank Torsten Slok wyraził sceptycyzm wobec Bitcoin (BTCUSD), widząc potencjalną awarię krypto-waluty jako jednego z głównych zagrożeń dla globalnej gospodarki w 2018 roku.

Póki co rynki kryptowalut nadal znajdują się w trendzie wzrostowym i na razie nie ma żadnych oznak odwrócenia tego trendu. Tym samym jest większe prawdopodobieństwo wyższych cen w przyszłości niż niższych i na to warto czekać razem z Deutche Bank.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *