Biznesowy dress code dla kobiet sukcesu

Choć nie ulega wątpliwości, że w środowisku pracy największą wartością człowieka są jego umiejętności i doświadczenie zawodowe, odpowiednia prezencja na pewno nie zaszkodzi w budowaniu profesjonalnego wizerunku. To prawda, inni odbierają osoby elegancko ubrane jako bardziej kompetentne, lecz nie w tym tkwi sęk.

Dobrze skrojony żakiet, schludnie upięte włosy czy odpowiednio dobrane oprawki okularów mogą dodać pewności siebie i wiary w swoje umiejętności, która przełoży się na jeszcze bardziej pozytywny odbiór naszych umiejętności i pozycji zawodowej. Skromnym, gustownym ubiorem sygnalizujemy także szacunek do naszych rozmówców i współpracowników, budując silne i trwalsze relacje. Jak wygląda dziś dress code współczesnej kobiety sukcesu?

Zacznij od podstaw!

Zgodnie z zasadą mówiącą o tym, że najlepiej planować od ogółu do szczegółu, warto na samym początku zastanowić się nad rzeczami najbardziej podstawowymi. W jakich kolorach prezentujemy się dobrze? Czy współgrają one ze sobą i nie są zbyt krzykliwe? Czy lepiej czujemy się w spodniach, a może w spódnicach? Aby wizerunek był odpowiedni do pracy, musi być przede wszystkim spójny, warto więc trzymać się kolorów i materiałów, które podkreślają naszą osobowość i typ urody, ale jednocześnie nie odciągają uwagi od tego co najważniejsze, czyli od naszej wiedzy. Kobiety mogą wyglądać profesjonalnie zarówno w spodniach, jak i w spódnicach, choć noszenie tych drugich wiąże się z przestrzeganiem szeregu zasad. Spódnice powinny się kończyć na wysokości kolan bądź niżej i być pozbawione głębokich rozcięć, które – podobnie jak bluzki z dekoltem lub te odsłaniające ramiona i plecy – uchodzą za wyzywające. Niezależnie od pogody, pod spódnicą czy sukienką powinny się znaleźć gładkie rajstopy.

Akcesoria a biurowy dress code

Co natomiast, jeśli chodzi o dodatki? Czasem nawet profesjonalny zestaw ubrań może nie wystarczyć, by wywrzeć odpowiednie wrażenie, jeżeli elegancką garsonkę czy koszulę z cygaretkami połączymy ze starymi, znoszonymi butami, krzykliwym wisiorem czy chustą przyozdobioną dużą ilością cekinów. W co warto zainwestować, a co na zawsze rzucić w kąt? Buty, które dopełnią wizerunek biznesowy, powinny zakryć stopy w całości, nie eksponując ani pięty, ani palców, co powszechnie uznaje się za mało eleganckie. Jeśli natomiast chodzi o biżuterię, słowem kluczowym jest tu umiar. Klasyczne, dyskretne ozdoby na dłonie, szyję bądź do uszu są jak najbardziej wskazane. Co innego pełne przepychu wisiory czy kolczyki-koła sięgające ramion! Dobrze też zadbać o elegancką skórzaną torebkę bądź aktówkę, która pomieści wszystkie dokumenty i komputer. Co w przypadku wad wzroku? Szkła kontaktowe są być może dyskretne i wygodne, jednak to okulary korekcyjne w eleganckich oprawkach uchodzą za akcesorium, które dodaje zarówno szyku, jak i profesjonalizmu. Chcąc zmienić swój wizerunek, warto zacząć właśnie od wymiany oprawek, korzystając z oferty salonu optycznego online bądź stacjonarnego.

Prostota – Twój najlepszy przyjaciel

Na sam koniec kilka rad odnoście dbania o urodę. Makijaż pasujący do profesjonalnego wizerunku powinien być przede wszystkim staranny i stonowany. Smoky eyes czy czerwone usta warto zostawić na wieczór. Jeśli natomiast chodzi o fryzurę, sprawdzą się gładkie upięcia czy kitki, a także prosty lub falujący bob i wszelkie inne krótkie fryzury, które generalnie uchodzą za eleganckie. Przyjmuje się, że włosy sięgające poniżej ramion lepiej jest upiąć niż zostawić rozpuszczone, choć długie proste włosy z przedziałkiem także mogą dodać wizerunkowi sznytu i profesjonalizmu.

 

grafika: https://www.pexels.com

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *