Jakie powinny być buciki dla niemowlaka?

Zakup bucików dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych modeli i wzorów. Jest to jeden z podstawowych elementów garderoby maluszka, dlatego przed zakupem bucików należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Buty mają za zadanie nie tylko zachwycać wyglądem, ale powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne dla malucha. Pierwsze buciki dla niemowlaka powinny przede wszystkim spełniać funkcję ochronną. Polega ona na zabezpieczeniu delikatnej skóry dziecka przed otarciami, warunkami atmosferycznymi, ale też urazami w trakcie chodzenia. Jak wybrać odpowiednie buty dla niemowlaka? Podstawą jest określenie rozmiaru stopy dziecka. Należy pamiętać, że rozmiar nigdy nie powinien być za mały. Wtedy dziecko będzie odczuwało znaczny dyskomfort. Bucik powinien przylegać do stopy dziecka, jednak przestrzeń przed palcami musi być na tyle duża, aby dziecko odczuwało swobodę. Jeśli natomiast bucik będzie za duży, spowoduje to wrażenie niestabilności, co nie tylko utrudni chodzenie, ale również zwiększy prawdopodobieństwo wystąpienia urazu. Buciki mają za zadanie również zatrzymywać ciepło. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy zwrócić uwagę na jakość materiału oraz jego pozostałe cechy takie jak na przykład wodoodporność.

Ważnym elementem buta jest również jego podeszwa. Nie powinna być za cienka, gdyż wtedy będzie wyczuwalne podłoże. Warto również rozważyć zakup bucików z podeszwą antypoślizgową. Zapewni to poczucie bezpieczeństwa i pomoże uniknąć niechcianych wypadków. Istotną częścią butów dla niemowlaka jest również sposób zapięcia. Najpopularniejsze są rzepy. Należy, jednak zwrócić uwagę czy nie są one zbyt ciasne, tak aby nie krępowały ruchów. Wszystkie szwy powinny być niewyczuwalne. Pamiętajmy, że najważniejsze są komfort i wygoda maluszka.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *