Breezer czy Fuji – jaki rower elektryczny wybrać?

Aktywność fizyczna jest niewątpliwie bardzo ważna dla zdrowia, zapobiega też wielu chorobom. Obecnie dużą popularnością cieszy się jazda na rowerze. Polecana jest ona dla wszystkich niezależnie od wieku. Jednak osoby, które zmagają się z nadciśnieniem, nie koniecznie powinny się przemęczać. Jeżeli nie chcą oni rezygnować z uprawiania sportu i wycieczek rowerowych mogą zdecydować się na rower elektryczny.

To również doskonała alternatywa dla jazdy samochodem do pracy, gdyż pozwala na ominięcie wszystkich korków i w rezultacie szybsze dotarcie do celu. Nie trzeba się martwić, że się spocimy, gdyż możemy włączyć wspomaganie. Zatem sprawdzi się również dla osób pracujących w korporacjach. Rower elektryczny jest tani w eksploatacji, a ponadto przyczynia się do ochrony środowiska. Samochody wytwarzają dużą ilość spalin, co również wpływa na tworzenie się smogu. Rower elektryczny to dobry wybór dla tych, którzy troszczą się i dbają o ekologię.

Zalety rowerów elektrycznych

Jeżeli lubisz jazdę na rowerze, ale nie masz kondycji, która pozwala ci na przejechanie dalszych tras, dobrym wyborem jest właśnie rower elektryczny. Napędzany jest zarówno siłą mięśni, jak i silnikiem. Wystarczy tylko naładować akumulator, czas jazdy i ładowania zależy od danego modelu roweru elektrycznego. Wybierając się w dalsze trasy, można część dystansu przejechać pedałując, a gdy już się zmęczymy to włączyć akumulator. Rower elektryczny polecany jest również seniorom, jak i osobom zmagającym się z nadwagą, które nie mają kondycji.

Rower elektryczny Fuji

Firma Fuji słynie z doskonałych rowerów, począwszy od rowerów szosowych, przez górskie, aż po rowery dziecięce. Obecnie w swojej ofercie ma również rowery elektryczne. Odznaczają się ciekawym designem oraz odważną kolorystyką. Posiada akumulator jonowo-litowy oraz silnik Bosh. Cechuje go wyjątkowa stabilność. Sprawdzi się zarówno do jazdy po zatłoczonych ulicach, jak i po nierównych trasach górskich.

Wyposażone są w 9 biegów. Wszystkie rowery elektryczne posiadają ramy aluminiowe, stąd nie ulegają korozjom. Mają wspomaganie, co świetnie sprawdzi się podczas wjazdu pod górki. Ich maksymalna prędkość wynosi 25 km na godzinę. Waga rowerów elektrycznych Fuji wynosi 25 kg. Na jednym naładowaniu akumulatora rower przejedzie maksymalnie 95 km.

Rower elektryczny Breezer

Breezer ma w swojej ofercie ciekawe modele rowerów elektrycznych. Dostępne są rowery dedykowane dla mężczyzn i kobiet. Różnią się one wariantem ram. Dla mężczyzn polecana jest rama prosta, natomiast kobiety powinny wybrać model z ramą Low Step, czyli po prostu tzw. „łabędzia”. Wykonane są z najwyższej jakości aluminium, który odporny jest na wilgoć.

Rowery Breezer wyposażone są w 8 biegów. Waga roweru elektrycznego Breezer wynosi 14 kg. Najlepiej sprawdza się do jazdy po mieście. Ma wbudowany silnik: Shimano Steps. Na jednym ładowaniu przejedzie około 60 km. Natomiast rozpędza się maksymalnie do 25 km na godzinę.

Rower elektryczny Breezer czy Fuji?

Obie firmy w swojej ofercie mają wysokiej jakości rowery elektryczne. Wykonane są z dobrej jakości aluminium, co zapewnia im trwałość i niezawodność na lata. Nie ma zatem obaw, że pod wpływem niskiej oraz wysokiej temperatury będą ulegać zniszczeniom. Oba modele rozpędzają się do 25 km na godzinę. Jednak rower Fuji sprawdza się zarówno do jazdy po mieście, jak i np. w terenie górskim. Z kolei rower elektryczny Breezer dedykowany jest do jazdy po mieście.

To typowo miejski model. Jednak jego zaletą jest waga, która wynosi 14 kg, wiec jest aż o 11 kg lżejszy od Fuji. Jego wadą może być jednak ilość kilometrów możliwych do przejechania po jednym naładowaniu akumulatora, bo tylko 60, co jest słabym wynikiem porównując do Fuji, gdzie można przejechać aż 95 km. Zatem rower Fuji pomimo, że jest cięższy, jest lepszym wyborem. Przede wszystkim to pojazd uniwersalny. Sprawdza się zarówno w warunkach miejskich, jak i na nierównych terenach. Na jednym ładowaniu przejeżdża też znacznie większą trasę. Oczywiście nie bez znaczenia jest również lepsza specyfikacja w postaci większej ilości przerzutek.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *