Pierwsza wizyta na stoku – co warto wiedzieć?

Jazda na nartach staje się coraz bardziej popularna i rośnie również liczba osób, która wybiera taką formę spędzania np. ferii. Jednak wbrew opinii jazda na nartach wcale nie jest taka prosta jak się może wydawać. Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś przypiętych nart warto skorzystać z lekcji jakie oferuje szkoła narciarska.

O czym należy pamiętać podczas pierwszej wizyty na stoku?

Jeżeli dopiero pierwszy raz będziesz na stoku narciarskim, warto na samym początku wybrać odpowiedni strój. Najważniejsze są buty narciarskie, które powinny mieć odpowiednie i solidne zapięcie. Nie mogą być ani za małe, ani za duże. Oczywiście zakup oryginalnych butów wiąże się z wysokimi kosztami, zatem można zdecydować się na ich wypożyczenie. Nie można również zapomnieć o ciepłej bieliźnie termicznej. Podstawą jest także, solidna i gruba kurtka oraz spodnie.

Warto wybrać taki materiał, który nie przemaka, co zapobiega ewentualnym przeziębieniom. Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, który chroni głowę przed urazami. To gwarant naszego bezpieczeństwa. Nie można również zapomnieć o kremie z filtrem, aby skóra twarzy nie doznała oparzeń słonecznych. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne to także absolutny must have wyposażenia narciarza. Teraz pozostaje już dobranie odpowiednich nart. Tutaj najlepiej wybrać narty krótkie, które są idealne dla początkujących.

Nauka jazdy na nartach zajęcia z instruktorem

Niezależnie, ile się ma lat, warto nauczyć się jazdy na nartach. To doskonała rozrywka i możliwość spędzania wolnego czasu na stoku. Jednak jeżeli nie umiesz w ogóle jeździć, warto skorzystać z oferty, jaką proponuje szkoła narciarska.

Oczywiście możesz samodzielnie uczyć się jazdy na nartach, jednak nie jest to w pełni bezpieczne. Nauka jazdy na nartach obejmuje zajęcia z instruktorem. Na samym początku wykwalifikowany instruktor nauczy zapinać narty, jak i pomoże w pierwszej jeździe wyciągiem. Odpowie również na każde pytanie. Pierwsze zajęcia w szkole narciarskiej nie trwają dłużej niż dwie godziny.

Podczas kolejnych poznasz już techniki bezpiecznej jazdy, hamowania, jak i bezpiecznego upadania. Nauka jazdy na nartach może odbywać się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Zajęcia w grupie są tańsze. Podczas takich lekcji, instruktor wyjaśni także wszystkie ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem, ale również nauczy podstawowych technik jazdy. Zajęcia w szkole narciarskiej zawsze odbywają się w miłej atmosferze.

Jak przygotować dziecko do jazdy na nartach

Jeżeli chcemy wyjechać w góry całą rodziną, warto również pomyśleć o tym, jak przygotować dziecko do jazdy na nartach. Oczywiście nie ma ustalonego wieku, jaki jest najlepszy do podjęcia pierwszych lekcji. Jeżeli dziecko jest odważne i nie boi się warto, po ukończeniu 5 lat, zapisać je na zajęcia. Na początku trzeba je zachęcić i wybrać wspólnie sprzęt.

Można również oswajać je w domu z nartami, poprzez np. chodzenie w butach narciarskich. Jeżeli nie chcemy narażać się na duże koszty zakupu całego wyposażenia można je wypożyczyć, jednak musi idealnie pasować do wzrostu i sylwetki dziecka. Oczywiście najlepiej skorzystać z profesjonalnych lekcji indywidualnych, bądź zapisać dziecko na zajęcia grupowe. To lepsza opcja niż samodzielne uczenie dziecka.

Wybierz się na nartySzklarska Poręba ma świetną ofertę

Jeżeli szukasz miejsca, gdzie można wybrać się na narty, Szklarska Poręba jest doskonałym wyborem. Znajdują się w niej liczne stoki narciarskie. Począwszy od trasy zjazdowej FIS, jak i Nartostrady Śnieżynka. Jednak takie trasy dedykowane są dla osób, które doskonale jeżdżą i często organizują wyjazdy na narty. Szklarska Poręba ma również propozycję dla początkujących, gdzie trasy zjazdowe są bardzo łatwe. Mogą wybrać Nartostradę Puchatek. Jest tam bardzo małe nachylenie, stąd to również świetne miejsce na wzięcie pierwszych lekcji jazdy na nartach.

Na uwagę zasługuje również doskonały kompleks rekreacyjno-turystyczny. Szeroka sieć pensjonatów i hoteli pozwala znaleźć miejsce, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. W restauracja i karczmach można zjeść tradycyjne góralskie jedzenie, takie jak kwaśnica oraz smażone oscypki. Zaletą jest również niska cena.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.