Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata przy rozwodzie?

Obecność adwokata rozwodowego nie jest obowiązkowa dla par małżeńskich, które chcą się rozwieść. Jednak jest to dobry sposób na przejście przez sprawę rozwodową jak najszybciej i na zmniejszenie ryzyka traumy psychicznej. Nie ma znaczenia, gdzie odbywa się sprawa rozwodowa – w Warszawie, Krakowie czy może w Szczecinie. Nasz adwokat może pochodzić z dowolnego miejsca i reprezentować nasze interesy na rozprawie. Prezentujemy kilka powodów, dla których warto skorzystać z pomocy adwokata przy rozwodzie.

Znacznie szybszy przebieg rozwodu

Powód – mąż lub żona może pozew sam złożyć albo z pomocą adwokata. W żadnym z tych dwóch przypadków nie będzie to miało wpływu na to, jak szybko sąd wyznaczy datę pierwszej i być może ostatniej rozprawy. Jednak doświadczony adwokat rozwodowy może przygotować pozew o rozwód, który nie będzie dotknięty brakami formalnymi. Wykluczy to konieczność uzupełniania braków przez strony, do których może wezwać sąd i wydłużyć przebieg całej sprawy.

Zmniejszenie liczby wizyt w sądzie

Adwokat od rozwodów będzie mógł pełnić funkcję pełnomocnika strony, dlatego ona sama będzie musiała pojawić się w sądzie tylko jeden raz, na osobistym przesłuchaniu przez sędziego. Na ewentualnych pozostałych rozprawach wystarczy obecność adwokata – pełnomocnika. To on w imieniu klienta będzie przesłuchiwać świadków i składać wszelkie niezbędne wnioski.

Profesjonalne podejście do sprawy

Nawet lektura poradników dotyczących spraw rozwodowych nie przyniesie stronom takiej wiedzy, jak wiedza adwokata rozwodowego. Umie on przewidzieć, jaki będzie jej przebieg oraz zapobiegać przykrym jej konsekwencjom. Należy zaznaczyć, że w toku sprawy rozwodowej następuje między innymi podział majątku małżonków, albo ustalany jest obowiązek alimentacyjnym, który będzie ciążył na zobowiązanym przez długie lata. Nie można lekceważyć wagi rozpraw związanych z rozwodem. Adwokat będzie czuwał nad przebiegiem sprawy i chronił interesy swojego klienta. Profesjonalny pełnomocni dopilnuje, aby wszystkie wnioski zostały złożone we właściwej formie i czasie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *