Książki dla tych, którzy cenią emocje

Życie pisze najciekawsze scenariusze. Równie intrygujące historie mogą powstać w głowach powieściopisarzy.

Oczywiście pisanie książek to nierzadko przetwarzanie pewnych faktów z rzeczywistości. Wynik refleksji nad nią i pewnymi zdarzeniami, stanowiącymi inspirację do stworzenia dzieła. Życiowe historie są nam najbliższe, bo przecież żyjemy w jednym świecie pełnym różnych zawiłości. Literatura ma to do siebie, że potrafi wzbudzić w nas emocje i uczucia właśnie przez przybliżanie sylwetek osób zupełnie nam nieznanych. Zazwyczaj fikcyjnych, z którymi łatwo potrafimy się utożsamić.

Rodzina to jest siła

Mój mąż drwal – Anna Radziejewska

Jedną z pozycji tego typu jest znakomita książka Anny Radziejewskiej ,,Mój mąż drwal”. To uroczy zbiór anegdot i obrazków z życia zabawnej, polskiej rodziny o modelu dwa plus jeden: tworzą ją Kasia, Darek oraz ich syn Leoś. Kasia – żona – to pierwszoosobowa narratorka. Razem z nią przypominamy sobie historię poznania tytułowego drwala i narodzin dziecka. Oprócz tego mamy tu też inne ,,migawki z życia – rodzinny wypad w góry, wizytę w przedszkolu, oraz tak zwane ,,opowieści w opowieści” tytułowego drwala Darka. Co ciekawe, książka zawiera piętnaście suplementów – głównie przepisów na domowe potrawy i specjały. Czytelnik zatem razem z Kasią poznaje jej codzienność w tych najzabawniejszych momentach, a nawet może nauczyć się… gotować! ,,Mój mąż drwal” to książka oryginalna, unikatowa. Napisana lekkim, żartobliwym stylem, ubawi do łez nawet największego ponuraka. Warto po nią sięgnąć, bo jest ona zapisem esencji życia codziennego, jego uroków, pięknych chwil. Annie Radziejewskiej udało się stworzyć dzieło w stylu, którego nie da się podrobić. Dzieło, w którym rzeczywiście widać, że rodzina to jest siła.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191227″]

Motywacja do refleksji nad życiem

Wiara nadzieja miłość – Monika Jagodzińska

Inną ważną książką w tym zestawieniu jest ,,Wiara, Nadzieja, Miłość” Moniki Jagodzińskiej. Ważną, bo poruszającą zasadnicze tematy, takie jak brak akceptacji i niskie poczucie własnej wartości, czego skutkiem staje się choroba – anoreksja. Główna bohaterka, Diana, to młoda gimnazjalistka z nadwagą, która nie akceptuje siebie i jest wyśmiewana przez rówieśników. Gdyby nie najlepsza przyjaciółka Jowita oraz kochający rodzice, nie miałaby nawet z kim pogadać. Wszyscy postrzegają ją jako nieatrakcyjną ,,czarną owcę”. Dziewczyna postanawia odmienić swoje życie: zaczyna realizować program ,,NOWA JA”. Przechodzi na dietę, zmienia styl ubioru i fryzurę. Staje się pewniejsza siebie, wszyscy zauważają pozytywną zmianę w jej wyglądzie. Bohaterka pragnie w końcu znaleźć sobie chłopaka, chce, aby ktoś ją docenił, posklejał na nowo. Czy po projekcie ,,NOWA JA” rzeczywiście jej się to uda? ,,Wiara, nadzieja, miłość” to tylko pozornie lekka książka o dojrzewaniu i jego odcieniach. Tak naprawdę autorka dotyka wielu istotnych kwestii, wartych przemyślenia dla każdego, nie tylko nastoletniego czytelnika. Motywuje do refleksji nad życiem, a zarazem uwrażliwia na to, co może dziać się wokół nas.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191562″]

Zadziwia, wzrusza, ale też…

Urok – Laura Kraft

Do opowieści, które z pewnością mogą zawładnąć uczuciami czytelnika, należy również ,,Urok” Laury Kraft. Główna bohaterka to Eliza – śliczna studentka dziennikarstwa. Działa na mężczyzn jak narkotyk. Można powiedzieć, że rzuca na nich tytułowy urok. Wydawałoby się, że uroda dziewczyny to gwarant łatwiejszego, przyjemniejszego życia. Jak się jednak okazuje, zewnętrzna atrakcyjność Elizy i pomaga jej w życiu, i staje się główną przyczyną jej cierpienia. W końcu dziewczyna zakochuje się ze wzajemnością w Williamie. Ma cichą nadzieję, że on uchroni ją od zła. Niestety, uczucie Wiliama nosi znamię toksyczności, obsesji i nieobliczalności. Mężczyzna jest obrzydliwie bogaty, nie ma skrupułów, stać go na nawet największe okrucieństwa. Widząc, że ma w garści swoją ,,ukochaną”, potrafi ją zmanipulować, przez co dziewczyna zostaje uwikłana w jego mało chlubny, rodzinny sekret. Laura Kraft umiejętnie buduje napięcie. Poddaje swoją bohaterkę dynamicznej ewolucji. Z początku niewinna Eliza wygląda jak podatna marionetka, ale w miarę rozwoju akcji miłosna gra zaczyna się jej podobać. ,,Urok” to powieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, owiana tajemnicą, przesiąknięta wielką intensywnością najróżniejszych uczuć. Zadziwia, wzrusza, ale też… zawstydza kontrowersyjnością i śmiałością scen erotycznych.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379005451″]

Koniecznie zobacz książki, które pokochali Czytelnicy

http://autorzy365.pl/ksiazki-ktore-pokochacie_a5708

 

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *