Sprytne sposoby na organizację kabli

Zdarza Ci się wejść do pokoju i westchnąć na widok splątanych i leżących na ziemi przewodów elektrycznych? Nie jesteś osamotniony. Z problemem tym boryka się wielu posiadaczy sprzętów elektronicznych. Sprawdź, jak szybko i sprytnie uporządkować stanowisko pracy, ukrywając kable.

Wyjątkowe pudełko na kable

Jeśli kiedykolwiek szukałeś rozwiązań „kablowego problemu”, zapewne trafiłeś na ofertę pudełek porządkujących. Gadżety te osiągają różne ceny, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane – zazwyczaj jest to tworzywo sztuczne dobrej jakości – a także wielkości. Są dobrym pomysłem, jeśli Twoje stanowisko pracy umożliwia postawienie przy nim dodatkowej skrzyneczki.

Tańszym rozwiązaniem jest wykonanie pudełka na kable samodzielnie. Doskonałą bazę stanowi pudełko po butach, które z uwagi na szerokość bez trudu pomieści zarówno luźno leżące kable, jak i listwę czy przedłużacz. Po jego bokach lub z tyłu należy wyciąć równe otwory, przez które będą przechodzić przewody elektryczne.

Klipsy do dokumentów – sposób na przewody elektryczne przy biurku

Bardziej niż chaos kabli na ziemi martwi Cię fakt, że nigdy nie możesz znaleźć odpowiedniej końcówki lub trudno Ci wyplątać z gąszczu potrzebny w danej chwili przewód? Sprytnym rozwiązaniem będzie przypięcie klipsów do dokumentów do blatu biurka.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, czy klips jest na tyle duży, by objąć blat, nie pękając. Jeśli tak, w odstające metalowe obręcze – końcówki klipsów – wsadź poplątane wcześniej przewody elektryczne. Dzięki temu szybko podłączysz do komputera ten, którego w danej chwili będziesz potrzebować.

Sprytny sposób na listwy i przedłużacze

Jeżeli przy Twoim stanowisku pracy znajduje się wiele przedłużaczy i listew, a z jakichś powodów nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić na korzystanie z pudełka na przewody elektryczne, zdecyduj się na przyczepienie ich w miejscu, w których nie będą widoczne.

Doskonałymi miejscami do przyczepienia przedłużaczy i listew, bez jednoczesnego zakłócania ich pracy, są tył i bok biurka bądź spód blatu. Łączy je fakt, że wszystkie są schowane przed wzorkiem. Wady tych rozwiązań stanowią utrudniony dostęp do gniazdek oraz niemożność dosunięcia biurka do ściany przy braku wnęki w tyle mebla.

Sztuczka z chowaniem kabli nie uda się, jeśli nie korzystasz z listew, a zamiast tego podpinasz kable do osobnych gniazd w ścianie lub używasz rozgałęziaczy. Warto wówczas, byś zmienił przyzwyczajenia. Pamiętaj tylko, by wybrać dobrej jakości listwę antyprzepięciową, która ochroni Twój sprzęt. Do mniej wrażliwych urządzeń wystarczy odpowiedni przedłużacz z uziemieniem.

Oznaczanie przewodów elektrycznych

Nie masz problemu z organizacją miejsca, w którym kable się zaczynają, bo np. listwa znajduje się pod łóżkiem i nie sprawia kłopotów? Doskonale. Czas więc zadbać o ich zakończenia. Pomóc Ci może organizowanie kabli w większe sploty. Związywanie wiszących kabli i grupowanie ich pozwoli szybko dotrzeć do przewodu, którego potrzebujesz.

Drukarka, skaner oraz ksero mogą zostać spięte razem, podobnie jak dyski zewnętrzne czy „sprzęt dodatkowy”: lampka, ładowarka, wieża. Kolejny krok to oznaczenie poszczególnych przewodów karteczkami. Dzięki krótkim hasłom typu „laptop”, „drukarka”, „wieża” szybciej znajdziesz kabel, który będzie Ci potrzebny.

Nieużywane przewody elektryczne zwiń, wsuń do rolki po papierze toaletowym – jedna sztuka do rolki – i zamknij w pudełku po butach. W ten sposób zagwarantujesz im długą żywotność bez narażenia na pęknięcia czy przytrzaśnięcia.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *