Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Wieloletnie obcowanie z psami, prowadzenie własnej hodowli, a przede wszystkim ogromna pasja, z jaką dążyć należy do poznania psa i wszystkiego, co z nim związane, to doświadczenia, którymi Jolanta Tochowicz-Ertman chętnie się z nami podzieli.

 „Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” – to bezwzględna prawda.

Jeśli jednak zechcemy zmienić brzmienie tej prawdy na:

„Człowiek jest najlepszym przyjacielem psa”, wyraźnie widzimy, jak wiele jeszcze musimy w sobie zmienić.

PIES i TY to poradnik dla osób borykających się z problemami wychowawczymi swoich psów, ale nie tylko. Znaleźć tu można również informacje dotyczące wyboru rasy, zakupu szczenięcia – jego odchowu i socjalizacji – żywienia, pielęgnacji, profilaktyki i zdrowia naszych podopiecznych.

Zapewne innowacją jest wyszczególnienie i zebranie w punktach najistotniejszych zagadnień, dzięki czemu czytelnik może szybko i łatwo znaleźć interesującą go informację.

Odbiorca poradnika ma zatem możliwość zapoznania się z niecnym procederem osób mnożących psy wybitnie dla zysku. Skrajnie minimalizując nakłady, drapieżnie wyciągają rękę po zyski. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy zakupie szczenięcia? Poszukiwaniu odpowiedniej hodowli. W dalszych rozdziałach poradnika jest mowa o wychowaniu szczenięcia. Jego potrzebach i umiejętnym wprowadzeniu go w nowy, nieznany świat.

W miarę dorastania pupila pojawiają się inne, nowe potrzeby. Zarówno na temat wychowania, jak i żywienia czy zdrowia i profilaktyki. W tym zakresie poradnik również przychodzi z pomocą. Oferuje czytelnikowi rozwiązania poparte opisem przykładowych sytuacji.

Nie bez wpływu na zrozumienie psa i sposób jego wychowania pozostaje szczególne zwrócenie uwagi na różnice między szkoleniem, tresurą a resocjalizacją. Czym jest zrozumienie słowa „dominacja” w odniesieniu do psa.

Poza tym, w poradniku znaleźć można rozdział wyjaśniający różnice pomiędzy sterylizacją a kastracją. Znaleźć można odpowiedź na pytanie, jakimi względami należy się kierować, decydując się na jeden z tych zabiegów. Ukazuje również niedorzeczności mitów krążących na ten temat.
Poradnik kończy się wskazówkami dla dzieci, jak nie należy zachowywać się w stosunku do psiego przyjaciela. Dodatkowo zamieszczono szereg porad dotyczących zdrowia, żywienia, profilaktyki i pielęgnacji.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191074″]

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *