Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Wieloletnie obcowanie z psami, prowadzenie własnej hodowli, a przede wszystkim ogromna pasja, z jaką dążyć należy do poznania psa i wszystkiego, co z nim związane, to doświadczenia, którymi Jolanta Tochowicz-Ertman chętnie się z nami podzieli.

 „Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” – to bezwzględna prawda.

Jeśli jednak zechcemy zmienić brzmienie tej prawdy na:

„Człowiek jest najlepszym przyjacielem psa”, wyraźnie widzimy, jak wiele jeszcze musimy w sobie zmienić.

PIES i TY to poradnik dla osób borykających się z problemami wychowawczymi swoich psów, ale nie tylko. Znaleźć tu można również informacje dotyczące wyboru rasy, zakupu szczenięcia – jego odchowu i socjalizacji – żywienia, pielęgnacji, profilaktyki i zdrowia naszych podopiecznych.

Zapewne innowacją jest wyszczególnienie i zebranie w punktach najistotniejszych zagadnień, dzięki czemu czytelnik może szybko i łatwo znaleźć interesującą go informację.

Odbiorca poradnika ma zatem możliwość zapoznania się z niecnym procederem osób mnożących psy wybitnie dla zysku. Skrajnie minimalizując nakłady, drapieżnie wyciągają rękę po zyski. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy zakupie szczenięcia? Poszukiwaniu odpowiedniej hodowli. W dalszych rozdziałach poradnika jest mowa o wychowaniu szczenięcia. Jego potrzebach i umiejętnym wprowadzeniu go w nowy, nieznany świat.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191074″]

W miarę dorastania pupila pojawiają się inne, nowe potrzeby. Zarówno na temat wychowania, jak i żywienia czy zdrowia i profilaktyki. W tym zakresie poradnik również przychodzi z pomocą. Oferuje czytelnikowi rozwiązania poparte opisem przykładowych sytuacji.

Nie bez wpływu na zrozumienie psa i sposób jego wychowania pozostaje szczególne zwrócenie uwagi na różnice między szkoleniem, tresurą a resocjalizacją. Czym jest zrozumienie słowa „dominacja” w odniesieniu do psa.

Poza tym, w poradniku znaleźć można rozdział wyjaśniający różnice pomiędzy sterylizacją a kastracją. Znaleźć można odpowiedź na pytanie, jakimi względami należy się kierować, decydując się na jeden z tych zabiegów. Ukazuje również niedorzeczności mitów krążących na ten temat.
Poradnik kończy się wskazówkami dla dzieci, jak nie należy zachowywać się w stosunku do psiego przyjaciela. Dodatkowo zamieszczono szereg porad dotyczących zdrowia, żywienia, profilaktyki i pielęgnacji.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191074″]

A czy znasz historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat. Marta Paszkiewicz wyjaśni wiele niezgodności, niedopowiedzeń oraz odpowie na mnóstwo nurtujących nas pytań. Książka Pies. Historia gatunku to kompendium wiedzy na temat pochodzenia psa. Jeśli planujesz nabycie psa lub już go posiadasz, to powinieneś

Dlaczego ważne jest poznanie historii psa? Przekonaj się już dziś – http://www.psychoskok.pl/produkt/pies-historia-gatunku/

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *