Charakterystyka odkurzaczy przemysłowych

O ile w domu ze sprzątaniem poradzi sobie zwykły odkurzacz, o tyle w większych pomieszczeniach, takich jak hale i magazyny, przydają się masywniejsze odkurzacze przemysłowe. Dlaczego warto je kupić i jakie są ich rodzaje?

Gdzie przydają się odkurzacze przemysłowe?

Odkurzacze przemysłowe są wykorzystywane w bardziej surowych warunkach niż mieszkanie. Przydają się na budowach, w fabrykach oraz zakładach produkcyjnych, ponieważ modele pracujące w trybie suchym i mokrym z łatwością zasysają zarówno rzeczy suche, jak i rozlane płyny. Dobrze radzą sobie z kawałkami gruzu, gwoździami, resztkami farby i zaschniętymi klejami.

Do sprawnej obsługi odkurzacza przemysłowego na budowie przydają się jego wysokie parametry pracy, takie jak wydatek powietrza i podciśnienia – im większe, tym bardziej sprawny będzie odkurzacz, ale przy okazji pobierze więcej mocy elektrycznej. Wiąże się to również z wyższą ceną, ale akurat na tym produkcie nie należy oszczędzać. Warto rozważyć zakup odkurzacza przemysłowego jednej z renomowanych marek, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do serwisów gwarancyjnych na terenie całego kraju.

Dodatkowe filtry i duże pojemniki

Ważne jest również, aby odkurzacz miał możliwość zastosowania dodatkowych filtrów, dzięki czemu przedłuży swoją żywotność i będzie mógł być wykorzystywany np. do zbierania wody, sprzątania proinwestycyjnego oraz do podłączenia do elektronarzędzi. Funkcja ta przydaje się w przypadku wykonywania wielogodzinnych prac, które powodują dużą ilość zanieczyszczeń, ponieważ przerwy na wymiany filtra mogłyby doprowadzić do pewnych utrudnień – zauważa ekspert z firmy Ramirent, która jest największą w Polsce i czołową na rynkach europejskich siecią wypożyczalni sprzętu budowlanego, podnośników, kontenerów, rusztowań oraz podestów roboczych.

Moc odkurzacza powinna wynosić 1200-1600 W. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na głośność pracy, jej zasięg, który uzależniony jest od długości węża i przewodu, a także wielkość pojemnika, który może dochodzić nawet do 75 litrów. Znaczenie ma także materiał, z którego jest wykonany. Trudne warunki, w jakich pracuje odkurzacz przemysłowy, wymagają, aby był mocny i odporny na zniszczenia.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *