Najbardziej imponujące kolekcje win na świecie

Wina to trunki, które z mniejszym lub większym upodobaniem degustuje się na całym świcie. Oczywiście są Państwa oraz regiony, w których mieszkańcy nie wyobrażają sobie codziennego życia bez wina. Nic więc dziwnego, że możemy odnaleźć tam również imponujące kolejce win.

Regiony winiarskie świata

Mówiąc o regionach winiarskich świata oczywiście pierwsza do głowy przychodzi nam Francja. Jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich we Francji jest oczywiście Szampania, skąd pochodzi najbardziej znane wino musujące. Innymi regionami we Francji są Bordeaux, Burgundia, czy Alzacja. Kolejnymi krajami, które słyną z produkcji win są Włochy,, Hiszpania, Węgry, Portugalia, a także Argentyna czy Niemcy. W wielu regionach tych Państw dużym zainteresowaniem cieszy się wino musujące. Aby ich zasmakować nie musimy wybierać się w długą podróż. Wystarczy skorzystać z oferty bogato wyposażonych sklepów, takich jak Wineavenue24, aby mieć szybki dostęp do niemal każdego rodzaju wina!

Największe kolekcje win

Zaskakujące jest to, że największe kolejce win niekoniecznie znajdują się w regionach słynących z ich produkcji. Jedna z największych kolekcji znajduje się na… Krymie! Może nas to dziwić, ale Krym posiada bardzo bogatą historię związaną z winem, a wszystko dzięki Grekom, którzy osiedlili się na tych ziemiach jeszcze w V wieku p.n.e. W piwnicach Massandry znajdują się dziś wina, których cena przekracza dwieście milionów dolarów. Można znaleźć tu wina, których roczniki sięgają połowy XVIII wieku. Jest to jedna z największych kolekcji win na świecie, która została wpisana do księgi rekordów Guinnessa.

Jednak, największa kolekcja win na świecie, licząca 1,5 miliona butelek, znajduje się w Mołdawii, w podziemiach Mielestii Mici. Kolekcję tę można podziwiać w piwnicach mieszących się na głębokości 80 metrów. W Mołdawii znajduje się jeszcze jedna spora kolekcja, w miasteczku winnym Cricova. Piwnice, w których przechowywane jest tam wino osiągają długość 70 kilometrów! Jeśli chcemy zasmakować najlepszych win z całego świata warto odwiedzić Wineavenue24, gdzie ich wybór jest naprawdę duży!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *