Acerola do ssania dla dzieci – poznaj jej zalety w zapobieganiu infekcji

Znana jako wiśnia z Barbados, znalazła zastosowanie w medycynie alternatywnej. Acerola, bo o niej mowa, wykazuje właściwości lecznicze, stanowiąc bogactwo naturalnej witaminy C. Jej suplementacja wpływa korzystnie na zdrowie, przyczyniając się m.in. do zmniejszenia ryzyka infekcji.

Wśród rodziców panuje przekonanie, że u dzieci niedobory witaminy C są niemożliwe. Tymczasem statystyki pokazują, że nawet 13 proc. badanych czterolatków nie otrzymuje optymalnej ilości witaminy C wraz z pożywieniem. To oznacza konieczność uzupełnienia niedoborów, szczególnie, że witamina C odgrywa ogromną rolę w organizmie malucha.

Acerola, czyli co?

Acerola to gatunek wiecznie zielonego krzewu rosnącego w krajach Ameryki Środkowej. Chociaż nazywana jest wiśnią z Barbados, tak naprawdę nie ma z nią nic wspólnego. Małe, kwaskowate w smaku owoce słyną ze sporej dawki witaminy C. Szacuje się, że ze 100 g owoców można pozyskać 1677 mg kwasu askorbinowego. Dodatkowym atutem jest naturalny charakter źródła substancji, dzięki czemu pozyskana w ten sposób witamina C jest znacznie łatwiej i lepiej przyswajalna niż syntetyczne suplementy.

Warto przy tym mieć świadomość, że acerola ma sporą przewagę nad porzeczkami, natką pietruszki oraz innymi cennymi źródłami witaminy C. Jej owoce zawierają nie tylko bardzo wysoką dawkę kwasu askorbinowego, ale również wiele innych wartościowych substancji działających stymulująco na wchłanianie oraz metabolizm witamin. To dlatego preparaty na bazie tych owoców, np. suplement diety Meltiki Acerola do ssania dla dzieci, jest lepiej przyswajalny nie tylko w porównaniu z syntetycznymi preparatami, ale również ze „świeżymi” produktami spożywczymi.

Acerola zmniejsza ryzyko infekcji

Jako że acerola stanowi cenne źródło witaminy C, świetnie sprawdza się w przeciwdziałaniu sezonowym infekcjom. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, sprawiając że dzieci znacznie rzadziej chorują. Nabierają odporności, dzięki czemu są mniej podatne na zakażenia wirusowe w okresie wzmożonej zachorowalności.

Badania naukowe wykazały, że podaż 50 mg witaminy C wzmocnionej probiotykiem zmniejsza zachorowalność i czas trwania chorób górnych dróg oddechowych (w porównaniu z dziećmi przyjmującymi placebo). Badanie z randomizacją i podwójną ślepą próbą zostało przeprowadzone na grupie dzieci w wieku 3-6 lat. Testy były prowadzone w okresie sześciu miesięcy (od października do marca).

Acerola do ssania dla dzieci – szybsze i lepsze wchłanianie

Acerola do ssania to nie tylko wygodniejsza forma suplementacji. Innowacyjna technologia sprawia, że preparat bardzo szybko rozpuszcza się, co przekłada się na znacznie lepsze i szybsze wchłanianie.

Nie istnieje także ryzyko rozlania czy wyplucia suplementu, dzięki czemu do organizmu przedostaje się pełna dawka niezbędnej witaminy C.

Tabletki do ssania – idealne dla dzieci powyżej 3 lat

Chociaż preparatów na bazie aceroli jest wiele, w przypadku dzieci idealnym rozwiązaniem są tabletki do ssania. Maluchy bardzo często odmawiają przyjmowania syropów, zaś podawanie tabletek do popijania wodą może wiązać się ze sporym ryzykiem zakrztuszenia.

Acerola do ssania dla dzieci, np. suplement diety Meltiki Acerola które szybko rozpuszczają się na języku. Dzięki temu jest łatwo przyswajalna i dostarcza optymalnej dawki witaminy C. Dodatkowym atutem jest cytrusowy przyjemny smak, który sprawia, że dzieci nie odmówią suplementacji.

nurse-2019420_1920_500

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *