Polacy coraz częściej na wakacje wybierają…Polskę.

Wypady weekendowe, ferie, a nawet wakacje – od kilku lat obserwuje się rosnące zainteresowanie wśród Polaków wypoczynkiem w Polsce. Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że 93% Polaków zadowolonych jest z pobytów, a 90% osób zadeklarowało chęć powtórnego wypoczynku w Polsce.

Rozwija się nie tylko turystyka nadmorska, górska, czy mazurska, ale i pozostałe regiony zauważają rosnący ruch turystyczny. Taka tendencja odnotowana została też w Krainie 100 Jezior – „małych mazurach wielkopolski” oraz Olandii, tematycznym hotelu położonym właśnie w tym regionie, który swoją ofertę wakacyjną kieruje głównie do rodzin z dziećmi.

Kraina 100 Jezior to piękny, zalesiony w blisko 50% obszar, w którym znajduje się ponad 100 jezior. Puszcza Notecka, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody oraz liczne pomniki przyrody sprawiają, że region położony w zachodniej części wielkopolski wzbudza rosnące zainteresowanie. Potwierdzeniem są dane prowadzone przez Olandię, odbudowany na obiekt wypoczynkowy, zabytkowy zespół dworsko – parkowy. „W 2015 roku odwiedziło nas 35 000 osób, a w 2016 nastąpił przyrost do 40 000 turystów. Jesteśmy przekonani, że też w tym roku zaobserwujemy wzrost, na co sporo wskazuje” – powiedział Olaf Makiewicz, właściciel Olandii.

Olandia stawia na rodzinne wakacje pełne atrakcji oferując podczas pobytów warsztaty pieczenia chleba, pokazy pierwszej pomocy, animacje dla dzieci, kącik zabaw i gier, degustacje win dla dorosłych, a także krajoznawcze wycieczki piesze i rowerowe. Obiekt ponadto oferuje szereg atrakcji: plażę hotelową, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, mini golf, jazdy konne, skansen olenderski, mini zoo czy też możliwość korzystania latem z atrakcji wodnych, jak łódki, rowerki czy narty wodne. To dobrze wyposażony pod kątem wypoczynku z dziećmi obiekt, doceniony przez kapitułę „Hotelu Przyjaznego Rodzinie”. Pakiety wakacyjne są skonstruowane w taki sposób, aby dzieci w różnym wieku oraz dorośli miło spędzili swój czas.

Ciekawym kierunkiem, jaki obrała Olandia, jest ekoturystyka. „Położenie Olandii zobowiązuje nas do zadbania o środowisko naturalne, dlatego utworzyliśmy i rozwijamy lokalne centrum ekologii i zdrowego stylu życia” – dodał Makiewicz. Zamontowane zostały turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne oraz kotły na biomasę. To pierwszy hotel w Polsce, który oferuje swoim Gościom ładowanie samochodów elektrycznych energią pochodzącą ze słońca!

Turystyka w Polsce kwitnie, co widzą zarówno właściciele hoteli, agroturystyk oraz punktów usługowych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *