Polacy coraz częściej na wakacje wybierają…Polskę.

Wypady weekendowe, ferie, a nawet wakacje – od kilku lat obserwuje się rosnące zainteresowanie wśród Polaków wypoczynkiem w Polsce. Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że 93% Polaków zadowolonych jest z pobytów, a 90% osób zadeklarowało chęć powtórnego wypoczynku w Polsce.

Rozwija się nie tylko turystyka nadmorska, górska, czy mazurska, ale i pozostałe regiony zauważają rosnący ruch turystyczny. Taka tendencja odnotowana została też w Krainie 100 Jezior – „małych mazurach wielkopolski” oraz Olandii, tematycznym hotelu położonym właśnie w tym regionie, który swoją ofertę wakacyjną kieruje głównie do rodzin z dziećmi.

Kraina 100 Jezior to piękny, zalesiony w blisko 50% obszar, w którym znajduje się ponad 100 jezior. Puszcza Notecka, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody oraz liczne pomniki przyrody sprawiają, że region położony w zachodniej części wielkopolski wzbudza rosnące zainteresowanie. Potwierdzeniem są dane prowadzone przez Olandię, odbudowany na obiekt wypoczynkowy, zabytkowy zespół dworsko – parkowy. „W 2015 roku odwiedziło nas 35 000 osób, a w 2016 nastąpił przyrost do 40 000 turystów. Jesteśmy przekonani, że też w tym roku zaobserwujemy wzrost, na co sporo wskazuje” – powiedział Olaf Makiewicz, właściciel Olandii.

Olandia stawia na rodzinne wakacje pełne atrakcji oferując podczas pobytów warsztaty pieczenia chleba, pokazy pierwszej pomocy, animacje dla dzieci, kącik zabaw i gier, degustacje win dla dorosłych, a także krajoznawcze wycieczki piesze i rowerowe. Obiekt ponadto oferuje szereg atrakcji: plażę hotelową, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, mini golf, jazdy konne, skansen olenderski, mini zoo czy też możliwość korzystania latem z atrakcji wodnych, jak łódki, rowerki czy narty wodne. To dobrze wyposażony pod kątem wypoczynku z dziećmi obiekt, doceniony przez kapitułę „Hotelu Przyjaznego Rodzinie”. Pakiety wakacyjne są skonstruowane w taki sposób, aby dzieci w różnym wieku oraz dorośli miło spędzili swój czas.

Ciekawym kierunkiem, jaki obrała Olandia, jest ekoturystyka. „Położenie Olandii zobowiązuje nas do zadbania o środowisko naturalne, dlatego utworzyliśmy i rozwijamy lokalne centrum ekologii i zdrowego stylu życia” – dodał Makiewicz. Zamontowane zostały turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne oraz kotły na biomasę. To pierwszy hotel w Polsce, który oferuje swoim Gościom ładowanie samochodów elektrycznych energią pochodzącą ze słońca!

Turystyka w Polsce kwitnie, co widzą zarówno właściciele hoteli, agroturystyk oraz punktów usługowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *