Wielki powrót Małego Księcia

„Mały Książę” Exupery’ego zachwycił cały świat, dlatego wiele osób zachwyci fakt, że Mały Książę powrócił w nowym stylu.

Nowela autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – „Mały Książę” wydana została w 1943 roku. Do dnia dzisiejszego tę niepozorną książeczkę, którą zachwycił się cały świat przetłumaczono na 270 języków i dialektów. Exupéry określił pozycję mianem baśni i osobiście ją zilustrował, a jej szeroki kontekst i wieloznaczna fabuła, którą doskonale rozumieją również dorośli sprawiła, że „Mały Książę” na stałe wpisał się do klasyki literatury światowej.

Minęło ponad siedemdziesiąt lat od dnia wydania „Małego Księcia”, dlatego najwyższy czas, by bohater ten powrócił w wielkim stylu.

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Psychoskok — http://www.psychoskok.pl/produkt/lisek-pilot-maly-ksiaze-kolejnych-10/

Małgorzata Falba napisała niezwykłą książkę zatytułowaną – „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat”. Dzięki niej zyskamy okazję, by poznać dalsze losy bohatera, którym zachwycił się świat. Wcześniej kontynuacji ponadczasowej lektury podjął się Jean-Pierre Davidts oraz Alejandro Guillermo Roemmers. Małgorzata Falba jest pierwszą autorką, która napisała polską kontynuację „Małego Księcia”!

Minęło dziesięć lat od momentu, gdy Mały Książę spotkał Pilota. Ponowne spotkanie pozwala odnowić dawną zażyłość. Samolot Pilota uległ poważnej awarii, ale na szczęście czas na konieczne naprawy można wykorzystać, by odszukać Liska.

Mały Książę pragnie, by Lisek został jego przyjacielem, ale nie jest pewien, czy zdoła go oswoić. Trudy nawiązywania przyjaźni budzą wiele obaw, ale ostatecznie Mały Książę usłyszy od Liska znaczące słowa: „Jeżeli pytasz o mojego przyjaciela, to znaczy, że też go znasz. A jeżeli go szukasz, to znaczy, że nie chcesz i nie możesz o nim zapomnieć, bo o przyjacielu się pamięta.”

„Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to książka, którą pokochają nie tylko dzieci. Podkreślenie znaczenia przyjaźni, niesienia heroicznej pomocy, czy obdarzania innych zaufaniem sprawia, że zrozumiemy jak niewiele trzeba, by stać się lepszym człowiekiem.

No votes yet.
Please wait...
Wydawnictwo Psychoskok

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *